watermark logo

President Kaljulaidi ärritas küsimus kahe naise riigivalitsemisest

1,157 Vaadatud
EKRE Sõbrad
0
Avaldatud 07 Mar 2019 / In Uudised & Poliitika

Video: küsimus kahe naise Kaja Kallase ja Kersti Kaljulaidi riigivalitsemisest ärritas presidenti

Homne ilmateade: https://ilm.vov.ee

President Kersti Kaljulaid ei soovinud kolmapäeval ajakirjanikele kommentaare jagades arutleda teemal, kas kaks naist riigijuhina on parem või halvem kui kaks meest, nimetades taolist küsimusepüstitust mitte eriti mõttekaks.

Seda, kas kaksikliit Reformierakonna ja Keskerakonna vahel sünnib, teavad kõige paremini osapooled ise ning riigipea ennustama ei kippunud. "Tänasel päeval on minu ülesanne pidada seda lubadust, mis ma 24. veebruaril andsin: teha see ettepanek valimised võitnud erakonna juhile ja anda talle võimalus panna kokku uus valitsus."

Seejärel soovis üks telereporter teada, mida toob presidendi meelest Eestile kaasa see, et riiki hakkavad juhtima kaks naist, üks presidendi ja teine peaministrina. Kaljulaid küsis vastu, kas ajakirjanik on millalgi küsinud, mida toob Eestile see, kui riiki juhib kaks ja enam meest.

"Ma ei oska vastata ei sellele küsimusele, mida tõi Eestile kaasa see, et teda juhtisid peaministri ja presidendina mehed ega oska ka vastata küsimusele, kui seda teevad naised," ütles riigipea ärritunud toonil, lisades viitega teaduslikele uuringutele, et grupisisesed erinevused on suuremad kui gruppide vahelised erisused. "Nii et see küsimus ei ole kuidagi eriti mõttekas," ütles Kaljulaid.

"Küll aga ma arvan, et nagu see tõsiasi, et Eesti president on nüüd juba kaks ja pool aastat olnud naine ja kõik lasteaia- ja koolilapsed, kes joonistavad pilte vabariigi aastapäevast, joonistavad presidenti kleidis, see midagi tähendab sellele, milliseks kujuneb nende mõtlemine ja nemad ei tule mitte kunagi seda küsimust küsima, mida teie just küsisite."

Eesti uudised 2019

Näita rohkem
0 Comments sort Sort By

Facebook Comments