watermark logo

Up next


Kaja Kallase Võidukõne Riigikogu Valimistel 2019

1,228 Vaadatud
Wabariik
0
Avaldatud 04 Mar 2019 / In Uudised & Poliitika

Video: Eesti esimene naispeaminister Kaja Kallas "Meie teeme uue Eesti valitsuse"

Vaata valimistulemusi 2019: https://vov.ee

Eesti saab esimese naispeaministri! Reformierakond võitis võimsa tulemusega riigikogu valimised.

Riigikogu valimistel saatis edu Reformierakonda, kes võttis 34 kohta. Teiseks jäi Keskerakond, kes saab riigikogus 26 kohta, ja kolmandaks EKRE, kelle saagiks sai 19 kohta. Kaja Kallasest saab Eesti ajaloo esimene naispeaminister.

“Ma ei sa öelda, et oli lihtne. Oli mingi aeg, eelmise aasta sügis ja aasta lõpp, kus oli väga raske. Te teate seda aega väga hästi, ” ütles Kallas erakonnakaaslastele peetud võidukõnes.

“Meie reiting läks alla, inimestel oli motivatsioonipuudus, aga sealt august me kasvasime välja. Me olime üheskoos tugevad ja olime teineteisele toeks — ja see on suur asi. Aitäh! Ja nüüd algab tõeline töö, et saada kokku valitsus ja hakata seda riiki jälle terve mõistusega valitsema!” sõnas Kallas.

Reformierakonna esinaine ütles Delfile antud intervjuus, et erakonna suure edu võtit on raske hinnata, kuid selle taga on pidev töö. "Aga olulised olid ka asjad, mis inimestele läksid korda. Maksupoliitika, mille praegune valitsus oli suutnud tekitada, see tekitas inimestes tõrget," sõnas Kallas.

Riigikogu valimised 2019

Näita rohkem
0 Comments sort Sort By

Facebook Comments

Up next