Vandeadvokaat Urmas Simon lahkus eilse meeleavalduse tõttu EKRE-st. EKRE on oma suuna pööranud otseselt Eesti rahva vastu, seligtas Simon.

VIDEO: EKRE MEELEAVALDUS VABADUSE VÄLJAKUL

Urmas Simon

Annan teada, et täna hommikul ma lahkusin EKRE ridadest. Viimaseks piisaks selles karikas sai eilne meeleavaldus, kus erakonna esimees avalikult nõuab demokraatlikult valitud valitsuse mahavõtmist.

Kuidas, kas see oli kutse revolutsioonile või vägivallale valitsuse kukutamiseks? Nii palju peaks ikka taipu olema, et avalikult rahva ees valitsust maha karjudes valitsus tagasi ei astu ja midagi ei muutu, kui see ei ole just kutse Toompeale marssimiseks ja riigipöörde korraldamiseks. Minu meelest on siin kuriteo tunnused riigivastases tegevuses.

Martin Helme: Rahvas peab tulema välja suure massiga ja näitama jõudu

Teiseks vaktsineerimise vastasus. Tuletan meelde, et kui EKRE oli ise valitsuses, siis kehtestati üliranged piirangud, kõik poed ja asutused oli kinni, Saaremaa pandi täiesti lukku ja keegi ei rääkinud proportsionaalsusest, isiku vabadustest, põhiseaduslikest õigustest jne. Siis ma olin uhke, et ma olen EKRE liige, valtsuspartei liige, kes suudab tegutseda kiiresti, otsusekindlalt, viirust piirates jne.

Nüüd aga on kõik vastupidi, piirangud on põhiseaduse vastu, ei tohi midagi teha, ärge vaktsineerige, eirake viiruste jne. Kusjuures kõige naljakam on see, et EKRE juhatusse kuuluvad isikud on ise kõik vaktsineeritud, kuid kutsuvad ülesse mitte vaktsineerima.

Loe veel: Vaata millised piirangud hakkavad Eestis kehtima

Jah, väidavad ajakirjanduses, et nad kutsuvad ülesse vabadusele, kuid millisele vabadusele? Vabadusele nakatuda ja surra viirusesse? Vaadates meeleavaldusel levinud plakateid ja üldist meelsust, siis ütleksin, et erakonna sõnad ja teod on väga erinevad. Mitu maskiga inimest meeleavaldusel oli? 2 inimest gaasimaskidega. Miks, kartsid rahva seas nakatuda? Eks siis ootame nakatunute plahvatusliku kasvu nagu peale Tartu suusamaratoni.

Mina enam aru ei saa, mis pidi see tuul puhub ja mille eest EKRE seisab. Vaktsineerimise vastasus on Eesti rahvast hävitav, eestluse vastu ja oma rahva vastu suunatud otsene ja tahtlik tegevus. Ülemaailmse surmavalt lõppeva viiruse vastu võitlemine peaks olema meie kõigi ühine asi, Eesti rahva asi, rahvuse säilimise asi. EKRE on oma suuna pööranud otseselt Eesti rahva vastu ja kutsub ülesse Eesti rahvust hävimisele, rahvast nakatumisele, ja viirusesse surema. Mitte ainult levivasse viirusesse, vaid ka paljud plaanilised haiged ei mahu haiglatesse, ei pääse ravile, ei saa operatsiooni jne. Suureneb suremus, rahva hävinemine. Sellega ma nõustuda ei saa, seepärast ka lahkusin EKREst.

Eesti eest!