Terviseamet tegi eile ettekirjutuse toitlustusasutusele Hollivuud mis oli avalikult  teatanud, et nad ei kavatse oma klientidelt vaktsineerimistõendeid küsida.

VAATA KOHVIKUID JA RESTORANE KUHU PÄÄSED ILMA KOROONAPASSITA

Rapla kultuurikeskuses tegutseva kohvik Hollivuud teatas sotsiaalmeedias, et nemad vaktsineerimistõendite olemasolu kontrollima ei hakka. Põhjuseks toodi vaktsiinivastase tavapärased teesid selle kohta, et tõendi kontrollimisel ja viirusega nakatumisel puuduvat seos ja et ka vaktsineeritud isikud võivad viirust edasi kanda.

VIDEO: Vaata kui lihtne on koroonapassi ära petta

Politsei ja Terviseamet kontrollisid septembri algul ettevõttet ning selgus, et ka reaalsuses ei nõutud klientidelt kehtivat negatiivse testi tulemust või tervisetõendit ega selle ehtsust, ning kliendid tarbisid toitu kohapeal.

Kohviku juhatuse liikmena esinenud naine selgitas seda põhjusega, et ta ei usu vaktsiinidesse ja nende efektiivsusesse ravida koroonaviirust, kuid lubas siiski järgmisest nädalast valitsuse korraldust täitma hakata.

Kaja Kallas: Ainult vaktsineerimata inimesed pääsevad avalikesse kohtadesse

Kui aga politseinikud järgmisel nädalal söögikohta uuesti külastasid nägid nad, et mingit koroona kontrolli kohapeal ei tehta. Kohviku klienditeenindaja ütles politseiametnikule, et toitlustusettevõtte omanik on võtnud vastu otsuse, et ei kavatseta ka edaspidi klientidelt nõuda tervisetõendite ettenäitamist.

Kuna eelnevad hoiatused ei tominud alustas Terviseamet kohvikut pidava ettevõtte FP Arendus suhtes järelevalvemenetluse ning selle käigus ei esitanud kohvikupidaja ühtegi ametlikku vastust ega selgitust.

Terviseamet tegi kohvikut pidavale ettevõttele korralduse

„Asuda viivitamatult kontrollima toitlustusettevõtte Hollivuud tegevuses osaleda soovivate isikute vaktsineerituse, läbipõetuse, vaktsineerituga võrdsustatuse või testituse tõendi olemasolu ning selle ehtsust ja kehtivust”.

Samuti sai Hollivuud kohvik hoiatuse: „Kohuse mittetähtaegse või mittekohase täitmise korral kohaldatakse ettekirjutuse saajale sunniraha 2000 (kaks tuhat) eurot ning kui rakendatud sunniraha ei anna tulemust, kasutab amet vahetu sunni kohaldamise võimalust.”

Vaata Kohvik Hollivuudile tehtud korraldust SIIT

Eesti uudised