Terviseameti hädaolukorra staabi juhi asetäitja Kalle Kitsing teatas täna pressikonverentsil, et hoiatusi enam kellelegi tegemma ei hakata ja kõik reegleid rikkuvad inimesed ja asutused saavad koheselt trahvi.

VIDEO: VAATA KUI LIHTNE ON KOROONAPASSI ÄRA PETTA

“Kui inimene keeldub maski kandmast ja lahkumast, siis viiakse ta sunniga poest või toitlustusasutusest välja.,” teatas Kitsing.

Maski tuleb nüüd kanda isegi saunas

Maski peavad kandma kõik inimesed, kel pole tervislikku vastunäidustust. Kui inimesel pole politseile ette näidata sellist arsti poolt antud tõendit ja ta ei kanna maski, siis tema suhtes algatatakse koheselt väärteomenetlus.

Terviseamet enam ei hoiata, maski koju unustamine ei ole enam vabandus. Nüüd tulevad karistused kõigile ja kohe. Trahvi hakavad kohe saama nii ettevõtted kes klientide koroonapasse ei kontrolli kui inimesed kes maski ei kanna,” ütles Kitsing.

Loe veel: Eesti koroonarekord, ööpäevaga tuvastati 2025 uut nakatunut

Vaktsineerimise kõrval on endiselt olulised maskide kandmine, distantsi hoidmine, käte hügieen ja ruumide ventileerimine. Terviseamet kutsus üles vaktsineerima end ka gripi vastu. 65+ inimesed saavad end esmakordselt tasuta vaktsineerida.

Tervishoiusüsteemi kokkukukkumist aitab vältida vaktsineerimine

Tanel Kiik ütles, et haiglas olevate patsientide hulk on kasvanud kaks korda kiiremini kui prognoosid seda mõned nädalad tagasi ette nägid. Eriti keeruline on olukord Lõuna regioonis, haiglate täitumus on sama nagu eelmise koroonalaine tipphetkel.

Loe veel: Meedikute ja teadlaste ühispöördumine Eesti Vabariigi Valitsusele, Riigikogule, Õiguskantslerile

Vaktsineerimise tempo on piirangute kehtestamise otsuse järel tõusnud, möödunud nädalal tehti üle 10 000 esmase vaktsiinidoosi.

Kiik soovitas ära jätta kõik välditavad kohtumised ja tegevused. Koolivaheaeg võib kaalukausi nihutada ühele või teisele poole: on võimalik, et välismaalt tuuakse sisse uusi tüvesid, või vastupidi suudetakse katkestada nakkusahelaid.

Koroonainfo