Eesti Gaasil valmis piirkonna ainus LNG punkerlaev Optimus, mis hakkab veeldatud maagaasiga varustama seda kütusena kasutavaid laevu.

VIDEO: Kaja Kallas ristis uue LNG punkrilaeva Optimus

KAJA KALLAS

Saage tuttavaks – selle piirkonna esimene LNG-punkrilaev Optimus. Mul on au olla selle laeva ristiema.

Tulin just Glasgow’st COP26 kliimatippkohtumiselt, kus kahe tiheda päeva vältel esinesid väga mõjusate ettekannetega ka esindajad riikidest, kus inimeste kodud on sõna otseses mõttes vajumas vee alla. Nende jaoks ei ole kliimamuutused kauge tulevikuteema, vaid mure siin ja praegu oma eksistentsi pärast.

Võiks ju öelda, et meie oleme väike riik; et see on kellegi teise probleem, aga see ei ole nii. Kõik peavad tegema oma osa ja andma oma panuse.

Mul on hea meel, et see uus laev kasutab veeldatud maagaasi (LNG), mis on praegu kõige keskkonnasõbralikum laevanduses kasutusel olev kütus. Loodan, et varsti on ka merenduses võimalik üle minna süsinikuneutraalsetele kütustele. LNG on sellel teekonnal oluline üleminekulahendus.

Loodan, et siit saavad innustust ka teised – ühe ettevõtte jaoks suur samm võib olla riigi ja maailma seisukohast küll väike, kuid siiski märgiline samm selle nimel, et kliimasoojenemist pidurdada ja me kõik saaksime elada sellel planeedil elamisväärset elu.

Eesti uudised