Facebook ja Instagram lehed on maas. Eestlaste armastatud sotsiaalmeedia veebilehed nagu Facebook, Instagram, WhatsApp ja TikTok on maas.

Facebookile kuuluvad äpid lakkasid töötamast

Eesti Facebooki Heia.ee administraator Helen Kase teatas, et grupp häkkereid on Facebook ja Instagram, WhatsApp lehed suutnud maha murda ja kõik Facebookile kuuluvad sotsiaalmeedia lehed on maas,

Facebook grupile kuuluvad äpid ja sotsiaalmeedia lehed on kogu planeedil maas ja kasutajad on shoki äärel.

Grupp häkkereid on avaldanud teate, et nad on suutnud Facebooki ja Instagrami severid maha murda.

Facebook on täielikult rivist väljas

Heia.ee näitab, et Facebooki nimeserverid oleksid justkui maailmast minema pühitud. Midagi sellist pole kunagi ennem nähtud.

Facebooki veebilehele sisenedes ilmub ekraanile veateade ning lehele ligipääs puudub. Samuti lõpetasid töötamise ka Facebookile kuuluvad Messengeri äpp, Instagram ja WhatsApp.

Ülemaailmse rikke põhjus ei ole hetkel teada, küll aga teatas Facebooki pressiesindaja, et nad on probleemist teadlikud ning nad töötavad selle nimel, et see lahendada.

Rike tabas Facebooki platvorme päev pärast seda, kui USA televisioonis võttis sõna vilepuhuja, kes paljastas võimudele hulga dokumente, mille järgi on sotsiaalmeediahiid teadlik, et selle platvormid soodustavad vihakõne levikut ja kahjustavad laste vaimset tervist.

Andmeteadlane Frances Haugen (37) on töötanud nii Google’i kui Pinteresti heaks, kuid ütles usutluses CBS uudistesaatele «60 Minutes», et Facebook on «märksa hullem» kui teised firmad. Haugeni paljastused paiskasid maailma suurima suhtlusvõrgustiku nii USA seadusandjate kui meedia terava kriitikarahe alla.

Reutersi hinnangul võib probleem olla seotud DNS-i ehk domeeninimede süsteemiga, mis teisendab domeeninimed IP-aadressideks ja vastupidi. Vähem tõenäoliseks peetakse rünnakut väljastpoolt või ettevõtte sisest sabotaaži.

Õhtul kella 21 seisuga olid Facebooki aktsiad langenud 5,6 protsenti, tehes sellest nende halvima päeva aasta jooksul.

Facebook uudised