WRC - 2020 ROOTSI RALLI EELVAADE

FIA autoralli maailmameistrivõistlused jätkuvad sel nädalal Rootsi ralli (13. – 16. veebruar) ainulaadse ralliga mis on 2020. aasta hooaja teine ​​etapp.

Traditsiooniliselt kogu sarja talviseim etapp sõidetakse sel aastal viimaste nädalate aastaajale eba iseloomulike ilmastikuolude tõttu kohandatud rajal. Väljakutse jääb siiski püsima - naastrehvid lõikuvad jäässe ja lumega kaetud teedesse, et pakkuda märkimisväärset haarduvust ning muutes selle kalendri üheks kiiremaks etapiks.

Osalejad ja soosikud

Thierry Neuville läheb peale avaetapi võitu Monte-Carlos esimest korda Rootsi rallile meistrivõistluste liidrina. Belglase võidu koefitsiendiks on Betsafe'i analüütikud välja toonud 3.55, ehk viimasele ennustatakse teist kohta. Rootsi ralli suursoosikuks prognoositakse Neuville'i uut meeskonna kaaslast Ott Tänakut, kes võitis selle ralli ka eelmisel aastal. Eestlase koefitsiendiks on märgitud 2,75. 

Peale esimese etappi ränka avariid, mis õnneks lõppes hästi, tunneb Tänak ennast iga päevaga üha paremini. ''Saime suure õppetunni. Nüüd teame, et peame uusi rajalõike läbides olema keskendunud kui kunagi varem. Rootsi ralli on meie jaoks Hyundai roolis esimene lahtise pinnasega võistlus, aga loodan, et suudame hea tulemuse koju tuua," sõnas Tänak Hyundai võistkonna kodulehel avaldatud eelvaates.

Craig Breen on meeskonna kolmas mees Hyundai i20 rooli taga. Skandinaavia ürituse võistluse nimekirjas on kokku viis Toyota Yaris WRC-d, kus Sébastien Ogieri ( koef 4,75 ), Elfyn Evansi ( 4,50 ) ja Kalle Rovanperä tehase autodega liitusid mitte ainult noor Jaapani rallisõitja Takamoto Katsuta, vaid ka kogenud Jari-Matti Latvala, kes naaseb üritusele, mille ta on varem neli korda võitnud. Sel aastal on viimase võidu koefitsiendiks märgitud lausa 25. M-Sport paneb välja soomlased Esapekka Lappi koefiga 4.15 ja Teemu Sunineni ( koef 20 ), ning Ford Fiesta WRC-l esineb ka leedulane Deividas Jocius.

2020 AASTA RADA

Nagu tavaliselt, toimub ralli Torsbys ja algab neljapäeva õhtul koos avatseremoonia ja eriüritusega Karlstadi ratsa rajal. Muudetud rajal on ühesugused sõiduplaanid nii reedel kui laupäeval, mis koosnevad igal päeval neljast katsest. Võistkonnad sõidavad Norrasse Hof-Finnskogi katsele ja naasvale Finnskogeni katsele, mida viimati kasutati 2012. aastal. Järgneb  uhiuus Nyckelvattneti katse taas Rootsi piiri poolel, enne lühikest Torsby Sprinti teeninduspargi servas. Kaks sõitu läbi Likenäsi lõpetavad pühapäeval ralli, mille teiseks läbimiseks on Power Stage.

Kui te soovite lugeda veel huvitavaid fakte Rootsi ralli kohta ja näha WRC 2020 ajakava, siis kogu see informatsioon on saadaval Betsafe'i blogis.

Stardijärjekord Rootsi rallil

 1.Thierry Neuville – Nicolas Gilsoul

 2.Sébastien Ogier – Julien Ingrassia

 3.Elfyn Evans – Scott Martin

 4.Esapekka Lappi – Janne Ferm

 5.Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen

 6.Takamoto Katsuta – Daniel Barritt

 7.Teemu Suninen – Jarmo Lehtinen

 8.Ott Tänak – Martin Järveoja

 9.Jari-Matti Latvala – Juho Hänninen

10.Craig Breen – Paul Nagle

11.Deividas Jocius – Mindaugas Varža

WRC 2020 Rootsi Ralli

Comments 0

No comments found