Video: Türgi avas pagulastele oma piirid Euroopaga

Poidu News teatel liiguvad sajad migrandid juba Kreeka piiri suunas ja sealt edasi üle kogu euroopa

Leia Oma Armastus - Armu.me

Sajadtuhanded migrandid on Türgist teel juba Kreeka piiri poole, teatas Wezto täna pärast seda, kui Türgi minister ütles, et Türgi ei takista enam Süüria põgenikel Euroopasse jõudmist.

VIDEO: Põgenikud Jooksevad Euroopasse

"Türgi ei kavatse enam takistada Süüria pagulaste liikumist Euroopasse ja ei tee neile selleks mingeid takistusi." teatas täna hommikul Türgi ametnik.

See on karistuseks Euroopale, et viimane ei toeta Türgi sõda Süürias.

"Me ei hoia enam uksi suletuna põgenikele, kes tahavad Euroopasse minna. Euroopa saagu nendega ise hakkama."

Loe veel: Soome võtab kasutusele 50 uut liiklusmärki

Veel üks grupp migrante on jõudnud Lääne-Türgis Canakkales Ayvaciki rannikule, kust tahetakse paatides minna edasi Kreeka Lesbose saarele. Sealt edasi loodetakse jõuda Soome, Rootsi ja Norrasse.

Türgi lubas ööl vastu reedet kättemaksu õhurünnaku eest Süürias, milles sai surma 33 nende sõjaväelast, edastasid meediakanalid. Veel 36 haavata saanud sõjaväelast toimetati kodumaale haiglasse. Türgi võimud süüdistasid õhurünnaku korraldamises Süüria režiimivägesid.

Türgi presidendi kommunikatsioonijuht Fahrettin Altun kutsus rahvusvahelist kogukonda ühtlasi üles täitma oma kohustusi.

"Me kutsume rahvusvahelist kogukonda oma kohustusi täitma," sõnas Altun.

Ametnik kirjutas Twitteris, et Süüria presidendi Bashar al-Assadi väed viivad Idlibis läbi etnilist puhastust. "Need inimesed üritavad põgeneda Türki ja Euroopasse. Me võõrustame juba peaaegu nelja miljonit pagulast, meil ei ole piisavalt majutusvõimalusi ja ressursse, et veel miljonil siseneda lasta."

Euroopa Liit ja Türgi sõlmisid kokkuleppe põgenike takistamise kohta pärast 2015. aasta rekordilist rahvarännet Euroopasse.

Välisuudised 2020

Comments 0

No comments found