VIDEO: Politsei paneb Taebla noortekambal käed raudu

Politseinike ja eriolukorrale vilistanud noorte vahel läks suureks rüseluseks. Politsei pidi Taebla noortekamba suhtes jõudu rakendama

Eestlaste Kolmnurk

Taeblas läks politsei ja kohaliku noortekamba vahel tõsiseks rüseluseks, ühele noormehele lõppes konflikt käeraudades arestimajas.

Politsei võtab koroonaviiruse takistamiseks kehtestatud koosviibimise piirangute jõustamist tõsiselt ja reede õhtul reageeriti suurte jõududega Läänemaal Taeblas, kus noored olid bussipeatusesse kogunenud. Noored süüdistavad korrakaitsjaid aga liigses jõukasutamises.

VIDEO: Politsei Jälitab Öösel Rakveres Põgenevat Roolijoodikut

Politsei sai väljakutse Lääne-Nigula valda Taebla bussipeatusesse, kus teataja sõnul oli eriolukorra reeglitest hoolimata koos kamp noori, kes tarvitasid alkoholi, laamendasid ning lõhkusid seal pudeleid. Teatele reageerinud politseinikud leidsid eest umbes 10-liikmelise seltskonna, kes väitsid end üks perekond olevat.

Bussi ootav noorteseltskond sattus politseiga aga rüselusse.

Nood noored süüdistavad korrakaitsjaid liigses jõukasutamises. Üks seltskonna liikmeist, noor neid nimega Kelli, kirjeldas juhtunut kui politseipoolset ebatarvilikku jõukasutust tema sõnutsi aktiveerusid korrakaitsjad sõbra rahuliku eneseväljenduse peale.

"Kas on selge?" küsisi üks politseinik. "Ei ole," vastas korrale kutsutud nooruk. Politsei otsustas noormehe kaasa võtta, mille peale puhkes rüselus.

Politseiametnike vaatevinkel asjale on väheke erinev: nende silmis oli tegemist üleoleva käitumisega, mis arenes omasoodu peaaegu kähmluseks, mil kinnipeetud noormees kutsus appi oma 23-aastase sõbra, kes tikkus politseinikele kättpidi ligi.

Mõlemil seltskonnaliikmel, kel politseinikega rohkem tegemist tuli teha, tuvastati joove.

Haapsalu patrulltalituse juht Meelis Laurmann edastas Delfile politsei kokkuvõtte olukorrast.

"Eile õhtul kella 20.14 paiku sai politsei väljakutse Lääne-Nigula valda Taebla bussipeatusesse, kus teataja sõnul oli eriolukorra reeglitest hoolimata koos kamp noori, kes tarvitasid alkoholi, laamendasid ning lõhkusid seal pudeleid. Teatele reageerinud politseinikud leidsid eest umbes 10-liikmelise seltskonna, kes väitsid end olevat üks perekond ning väljendasid selgelt oma ükskõiksust eriolukorra tingimuste suhtes. Politseinikud selgitasid noortele avalikus kohas viibimisele kehtivaid reegleid, ent üks seltskonnas viibinud noormees muutus seepeale ametnike suhtes üleolevaks. Talle anti korraldus seltskonnast eemalduda ning politseibussi juurde tulla. Ka seda korraldust noormees eiras, mispeale kasutasid politseinikud mehe seltskonnast eemale toimetamiseks jõudu. Politseibussi juures läks aga noormehe, teiste seltskonnas viibinute ning politseinike vahel rüseluseks, mille käigus 23-aastane mees üht politseinikku ründas."

Politsei pidas sündmuskohal kinni 23-aastase ja 18-aastase noormehe ning toimetas nad jaoskonda. Mõlemad mehe olid joobes.

Vaata videot:

Krimi Uudised

Comments 0

No comments found