Vene sõjalaev rammis Krimmi lähistel Ukraina puksiirlaeva

Venemaa provotseerib mustal merel uut täiemahulist sõda Ukraina vastu mis võib Ukraina lõplikult tükeldada ja suvräänsuse kaotada.

Ukraina merevägi teatas, et Vene piirivalvurid rammisid täna Mustal merel üht nende Mariupolisse teel olnud puksiirlaeva.

Ukraina merevägi ütles, et vahejuhtum leidis aset, kui kolm laeva, millest kaks olid väikesed sõjalaevad, suundusid läbi Aasovi mere Mariupoli sadama suunas. Väidetavalt rammis Vene piirivalvelaev Don üht Ukraina mereväe puksiirlaeva ja põhjustas laeva mootorile, välisküljele ja kaitsepiirdele vigastusi.

Ukraina nimetas vahejuhtumit Vene laevade poolt avalikult toimepandud agresiivseks tegevuseks Ukraina mereväe laevade vastu.

Venemaa süüdistas Kiievit ebaseaduslikult enda vetesse sisenemises ja tahtlikult konflikti õhutamises. Vene poole sõnul oli vetesse sisenemise näol tegemist Ukraina katsega luua piirkonnas konflikt.

Ukraina kinnitas, et andis Venemaale varem teada, et Mariupolisse suundumisel kasutatakse antud teekonda. 

Olukord Aasovi merel on pingestunud pärast ebaseadusliku Kertši silla ehitamist, mis ühendab Venemaa Krasnodari kraid okupeeritud Krimmiga. 

Aasovi merele toodud Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ja Musta mere laevastiku alused on kehtestanud nn hübriidblokaadi, peatades ja kontrollides omavoliliselt kaubalaevu, mis Ukraina sadamatesse saabuvad või sealt lahkuvad, seda olenemata nende päritoluriigist.

Ukraina Uudised 2018

Comments 0

No comments found