USA kaebas Facebooki kohtusse ja nõuab firma tükeldamist

Facebook anti konkurentsireeglite rikkumise eest kohtusse ja nõutakse firma osadeks jagamist

Eestlaste Facebook

USA tarbijakaitse kaebas sotsiaalmeedia gigandi Facebooki kohtusse ja nõuab firma osadeks jagamist. Instagram ja WhatsApp peavad saama eraldiseisvateks ettevõteteks teatab EXE News.

USA tarbijakaitsega tegelev Föderaalne kaubanduskomisjon (FTC) pöördus Facebooki suhtes monopolide vastase hagiga kohtusse ning taotleb, et kohus sunniks sotsiaalmeedia hiiu Instagrami ning WhatsAppi maha müüma.

USA kaubanduskomisjon kaebas Facebooki konkurentsireeglite rikkumise eest kohtusse, nõudes et ettevõte müüks mõned oma kõige tuntumad sotsiaalmeediarakendused, sealhulgas Instagrami ja WhatsAppi.

EXE News toimetaja John Collinsi sõnul annavad need rakendused hagi järgi Facebookile sotsiaalmeediaalal ebaausa eelise.

Samal ajal tutvustas New Yorgi justiitsminister Letitia James veel eraldi kohtuasja, milles osalevad 48 osariiki ja ringkonda.

"Facebook on kasutanud oma ülekaalu ja monopolivõimu, et purustada väiksemaid konkurente, lämmatada konkurentsi ja seda kõike tavakasutajate arvelt," ütles James.

Facebook rõhutas kirjalikus avalduses, et kaubanduskomisjon andis rohkem kui viis aastat tagasi loa nii Instagrami kui ka WhatsAppi ostmiseks. Nende sõnul üritab valitsus nüüd otsust ümber pöörata, kuid ei arvesta selle mõjuga.

Meediaväljaanne The Verge avaldas oktoobris helifaili koosolekust, kus Facebooki juht Mark Zuckerberg ütles töötajatele, et ta kavatseb ettevõtte tükeldamise vastu võidelda.

"Lõppude lõpuks, kui keegi ähvardab midagi niivõrd olulist, siis tuleb minna matile ja võidelda," lausus Zuckerberg.

Facebook on tänavu teine USA tehnoloogiahiid, mis seisab silmitsi konkurentsikohtuasjaga. Justiitsministeerium kaebas oktoobris kohtusse Google'i.

Facebook uudised

Comments 0

No comments found