Tartus hukkus elumaja tulekahjus viieliikmeline perekond

Tartus Ihaste linnaosas süttis enne keskööd kahekorruseline puidust elumaja. Kohale jõudnud päästjad leidsid söestunud ruumidest viis hukkunud inimest, kellest kolm olid lapsed teatab Heia.ee

Privaatne Veebiotsing - Poidu

Teisipäeval kell 23.58 teatas Ihaste elanik häirekeskusele, et Tartus Koidutähe tänaval põleb tema naabermaja, teatas päästeamet. Ametlikult kinnitamata andmetel olid kõik lapsed eelkooliealised, kuid päästeamet, politsei ja prokuratuur seda infot veel täpsustada ei soovi ning kavandavad pärastlõunal anda pressikonverentsi.

"Naaber edastas, et maja on tuld ja suitsu täis ja leegid hakkasid katuse alt välja tulema. Ta ise pidi hakkama oma maja aiavoolikuga kaitsma. Päästjate kohale saabudes paraku oli see pilt palju hullemaks muutunud," rääkis ERR-ile päästeameti pressiesindaja Marek Kiik. Annelinna komando päästjad jõudsid kohale küll kuue minutiga, aga majja siseneda oli praktiliselt võimatu sel hetkel. "Kui sisse mindi, hakkasid isegi põrandad läbi vajuma. Kõik oli söestunud."

VIDEO: Tallinnas Stockmani Ristmikul Toimus Raske Avarii

Kiige sõnul leiti esimene hukkunu kümne minutiga ja ülejäänud kustutustööde käigus. Hukkus mees, naine ja kolm last.

Kell 9 edastas sündmuskohal viibiv ERR-i reporter, et hommikul tekkis majas uus tulekolle, mistõttu päästjad naasid põlengupaika ja kustustööd jätkusid.

Üle tee elav naaber pakkus, et tulekahju põhjus võis olla küttekoldes. Naabri sõnul oli majast väljapääsuks vaid üks kitsas trepp, mis võib seletada ka seda, miks keegi põlevast majast välja ei pääsenud. Tegemist oli võrdlemisi vana majaga.

Maja sisustus hävis tulekahjus. Päästetööde käigus toodi ruumidest välja lekkiv gaasiballoon.

Põlengu tekkepõhjusi ja asjaolusid selgitab prokuratuur ja politsei.

See on päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu avaldas sügavat kaastunnet öösel Tartus hukkunud perekonna lähedastele. "Päästeamet on mõtetes teiega," seisab Tammearu avalduses.

Tänavu on Eestis tules oma elu jätnud juba 39 inimest. "Mitte ükski asi, mida teeme, ei too juba läinud inimesi tagasi. Küll aga peame küsima, kuidas saame nii traagilisi sündmusi ära hoida," ütles Tammearu.

Päästeameti juht nentis, et praegu pole veel teada selle ülitraagilise sündmuse põhjuseid, kuid igaüks saab kohe tegutseda, et midagi sellist ei korduks. "Vaatame ringi enda kodus, astume läbi lähedaste juurest ja veendume, et on olemas töökorras suitsuandur. Et oleks kontrollitud küttekolded ja elektrisüsteemid oleks korras. Et ei jäetaks lahtist tuld järelevalveta, eriti praegusel jõuluajal, ja köetaks ahju targalt. Ja kui kodus on kamin, ahi või gaasiseade, oleks paigaldatud ka vingugaasiandur."

Krimi Uudised 2019

Comments 0

No comments found