Tartu abilinnapea Monica Rand visati Keskerakonnast välja

Keskerakonna Tartu piirkonna juht Jaan Toots kinnitas, et Tartu abilinnapea Monica Rand heideti erakonnast välja

Leia Oma Elu Armastus - Armu.me

Kolmapäeva hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus otsustas Tartu abilinnapea Monica Ranna erakonnast välja heita.

Seda kinnitas ajakirjanikele Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, kelle sõnul tehti otsus põhjendusega, et Rand ei olnud nõus ise tagasi astuma ja kahjustas erakonna mainet.

VIDEO: Naised Köögis - Viska Sitta ja Vänta

Teadaolevalt hääletas Ranna välja heitmise poolt 11 juhatuse liiget ja vastu oli kaks, erapooletuks jäi üks liige.

Ranna abilinnapea kohalt lahkumist nõudnud Keskerakonna Tartu piirkonna juhatuse esimees Jaan Toots ütles, et Ranna puhul oli küsimus tema käitumises erakonna liikmete suhtes. "Ma punkthaaval ei hakka kõike välja tooma. Me oleme ka ilusti öelnud, et me ei pese musta pesu erakonnast väljaspool," ütles Toots.

Toots rõhutas, et Rand sai abilinnapea koha poliitilise kokkuleppe käigus ja kui sama erakond, kes ta ametisse pani, ta tagasi kutsub, ei ole selles midagi imelikku.

Pärast väljaheitmist saavad keskerakondlased Randa Tartu linnavolikogus umbusaldada. Kuna sellisel juhul pole tegu enam Keskerakonna siseküsimusega, võivad umbusaldamisega liituda ka reformierakondlased.

Keskerakonna Tartu abilinnapea uut kandidaati on oodata neljapäeval, kui koguneb partei Tartu piirkonna juhatus. Jaan Tootsi sõnul on sellele kohale 2-3 kandidaati, nende nimesid ta ei olnud nõus praegu välja ütlema.

Tartu linnavolikogu koguneb järgmisel neljapäeval.

Arveteklaarimine Tartu keskerakondlaste ridades on kestnud kolm kuud.

Rand ise tagasi astuma ei nõustunud.

Tartu uudised 2020

Comments 0

No comments found