Tallinna sadamas hakatakse termokaameratega mõõtma reisijate palavikku

Tallinna sadamas ja lennujaamas hakatakse koronaviiruse hirmus mõõtma kõigi reisijate kehatemperatuuri.

Eesti Facebook

Tallinna Sadama sadamaohutuse osakonna juhataja Siiri Lõhmus rääkis, et kaamerad paigaldatakse nii A- kui D-terminali riiki sisenevale suunale ning nendega hakkab toimetama politsei- ja piirivalveamet.

VIDEO: Mis on Koronaviirus?

Kaamera vaateväljast suunatakse läbi käima kõik autota maale minevad reisijad, autoga reisijaid ei kontrollita, ütles Lõhmus.

"Kaamerad võimaldavad 5-7 meetri kauguselt kehatemperatuuri mõõta. Suurte masside puhul, kes kõik sellest kaamera vaateväljast läbi lähevad, nende kehatemperatuur fikseeritakse. Selle alusel saab PPA vastavalt kõrgema temperatuuriga reisijad välja selekteerida ja siis saab nendega eraldi tegeleda," selgitas Lõhmus.

Loe veel: Koronaviirus levib ülemaailma meeste habemetega

Loe veel: Lätis Avastati Esimene Koronaviirusesse Nakatunu

Kui kaamera tuvastab kõrgenenud kehatemperatuuriga reisija, siis suunatakse ta terminalis tegutseva meditsiinialaste teadmistega personali poole, kes otsustab edasised toimingud.

"Tänane protseduurika on umbes selline, et kui sul on palavik, siis antakse nõu, ilmselt ka mask, et teisi ei nakataks. Ja kui tekivad koroonasümptomid, siis kodust kutsud abi," selgitas PPA kriisimeeskonna juht Toomas Malva ja lisas, et terviseamet ei näe ette, et inimesi tuleks hakata kiirabiga sadamast ja lennujaamast ära viima.

Koronaviirus 2020

Comments 0

No comments found