Soomlased saavad esmaspäevast vabalt Eestisse reisida

Alates 1. juunist saavad kõik Soome kodanikud Eestisse tulla ilma karantiinita

Uued Uudised

Valitsus otsustas, et alates 1. juunist saavad 16 Schengeni riigi kodanikud Eestisse siseneda ilma karantiinikohustuseta, ütles ERR-ile välisminister Urmas Reinsalu.

Karantiini peavad Reinsalu sõnul jääma Rootsist, Belgiast, Portugalist, Maltalt, Luksemburgist, Itaaliast, Hispaaniast, Hollandist ja Taanist Eestisse reisinud inimesed. Samuti mitte Schengeni piirkonda mitte kuuluvatest riikidest Ühendkuningriigist ja Iirimaalt tulnud inimesed.

VIDEO: Soome Reklaamfilmi Kullafond - Soumi TV

Reinsalu rääkis, et need on riigid, kus on suhteline nakatunute osakaal ühiskonnas veel kõrgem. "See alus on üle 15 nakatunu 100 000 inimese kohta kahe nädala jooksul," selgitas ta.

Nendest riikidest saabujate puhul ei päästa neid karantiinist ka tõend negatiivse koroona testi kohta.

Reinsalu sõnul jõuti selles kokkuleppele koos teiste Balti riikide ministritega.

"See on praeguse seisuga, aga seda nimekirja hakatakse kord nädalas üle vaatama. Praeguse trendiga võib öelda, et eks sealt nimekirjast hakkab järk-järgult neid riike välja kukkuma," ütles Reinsalu.

See tähendab, et Eestisse saavad takistusteta siseneda Austriast, Tšehhist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kreekast, Ungarist, Islandilt, Lätist, Liechtensteinist, Leedust, Norrast, Poolast, Slovakkiast, Sloveeniast ja Šveitsist saabunud inimesed.

Comments 0

No comments found