Soomes on koroonavaktsiini saanud vähem inimesi kui Eestis

Soomes on koroonavaktsiini saanud vähem kui 1800 inimest

TASUTA KUULUTUSED

Eesti terviseameti andmetel on laupäeva seisuga Eestis koroonavaktsiini saanud pea 2500 inimest, siis põhjanaabritel on ametlikel andmetel seni vaktsineeritud vaid 1767 elanikku.

VIDEO: Koroonaviirus on Hiina biorelv

Soomesse saabus nagu Eestissegi nädalapäevad tagasi ligi 10 000 vaktsiiniannusega esimene saadetis. Käesoleval nädalal jõudis Soome teine saadetis ligikaudu 40 000 doosiga. Hoolimata sellest näitavad Soome terviseameti ametlikud andmed, et riigis on seni vaktsiini saanud vaid 1767 inimest.

Loe veel: Uus Eesti koroonarekord on 968 nakatunut

Terviseameti (THL) peaarst Hanna Nohyneki sõnul on väikese arvu taga kaks põhjust: esiteks võib vaktsineerimisregistris esineda viivitusi ning teiseks on Soome eri piirkondades vaktsineerimine alanud erinevatel aegadel. "Kõikjal pole pühade tõttu veel vaktsineerimisega alustatud. Esmaspäeval algasid vaktsineerimised viies haiglapiirkonnas ja algaval nädalal laienevad ka mujale," ütles Nohynek.

Nohyneki sõnul saab vaktsineerimine nüüd, mil suurem vaktsiinisaadetis kohale jõudis, suurema hoo. Järgmisel nädalal peaks tema sõnul vaktsineeritud saama 20 000 inimest. Vaktsineerimise tempo peaks tema sõnul seejärel veelgi tõusma.

Soome uudised

Comments 0

No comments found