Soomes kallineb laupäeval bensiin ja diisel

Soomes kallineb laupäevast kütuseaktsiis. Tanklaketid ootavad enne seda ostjate tormijooksu

VAATA SOOME ILMATEADET

Soomes tõuseb laupäeval mootoribensiini ja diislikütuse liiter 6-8 sendi võrra, sest põhjanaabrid tõstavad kütuseaktsiisi teatab Yle.

Suuremad tanklaketid ootavad enne seda veel autojuhtide tormijooksu vana hinnaga kütusele ja seepärast on tanklates oodata suuri ummikuid ja järjekordi.

VIDEO: Shanoni solisti visati õllepurgiga

Neste direktor Katri Askinen kinnitab, et kütust jätkub kõigile.

„Autojuhid ei pea muretsema. Oleme nõudluse kasvuks valmis nii tanklates kui meie transpordisüsteemis,“ kinnitas ta.

Laupäeval jõustuv maksutõus lepiti kokku eelmise sügise eelarveläbirääkimistel ning maksutõus peaks tooma riigikassasse 250 miljonit lisa eurot ja vähendama süsinikusaastet.

Loe veel: Soomes hukkus liikluses ühe päevaga kaheksa inimest

Ekspertide hinnangul kallinev mootoribensiini liiter tanklas umbes 8 senti ning diislikütusel 8,9 senti. Ja nii tuleb 40 liitri tankimisel maksta bensiinimootoriga sõiduki omanikul 2,52 eurot ning diisli korral 2,76 eurot rohkem. Kui kasutada autot iga päev tööle sõitmiseks ning kolm korda kuus tankida, siis tähendab see, et kütusekuluks tuleb rahakotist igas kuus välja käia kas 7,56 või 8,28 eurot senisest rohkem. Aastas tähendab see 90-100 euro suurust lisakulu.

Kliimaaktivistide sõnul peaks kütuseaktsiisi tõstma tulevikus aga veelgi kuna odava kütusega ei saa vähendada CO2 säästet õhus ja vähendada autostumist.

Kütusehinnad on ka põhjanaabrite juures koroonaviiruse ajal üldiselt langenud, mistõttu Malmi Teboli Helsingi tankla juht Petteri Kärki usub, et eesootav hinnatõus autojuhte liigselt ei morjenda.

Soome Uudised

Comments 0

No comments found