Soome puitmajatootja Omatalo läks pankrotti

Soome tuntud puitmajatootja Omatalo OY esitas pankrotiavalduse

TEENI RAHA INTERNETIS

Soome puidudt elementmajade tootja Omatalo OY teatas, et on esitanud pankrotiavalduse.

VIDEO: Mees võitis lotoga miljon eurot

Eesti turulgi tuntud Soome puitmajade tootja Omatalo läks pankrotti.

Ettevõtte juht Janne Rönkkö ütles, et kohus kuulutas pankroti välja täna. "Korona oli viimeinen niitti, Talonvalmistaja Omatalo konkurssiin." ütles Omatalo OY juht Janne Rönkkö Iltalehtis.

Omatalo eraldus Finndomost eraldi firmaks 2012. aastal. Janne Rönkkö asus firmat juhtima 2017. aastal. Kuigi firma jõudis pärast kahjumis aastaid 2019. aastal plussi, ei jätkunud jõudu enamaks. Ettevõtte omanik süüdistas firma põhjaminekus koroonakriisi.

Põhja-Savos asuva tehase kinnipanekuga kaotab töö kokku 75 inimest

Pankrotti läinud tehases töötasid ka eestlased kes kaotavad nüüd hästitasutud sissetuleku.

Eestis Omatalo kaubamärki kasutav puitmajatootja kinnitas, et nemad tegutsevad edasi ja neil läheb hästi.

Eesti tegutseb ettevõte Soome Maja Ehitusteenused OÜ nime all.

Loe veel: Endine Abipolitseinik tulistas 36-aastase naise surnuks ja põgenes

Ettevõtte tegevjuht Simo Söödor rõhutab, et talle kuuluv firma kasutab vaid Omatalo kaubamärki, Soome ettevõttega neil omandussuhet pole seega selles osas neid Soome äri pankrotiteade ei mõjuta. Küll aga tellitakse Soome tootmisüksusest ka majade ehitusmaterjale.

"Oleme olnud ühenduses Omatalo OY pankrotihalduriga, et täpsustada puitelementide tootmist ja tarneid Eestisse. Oleme saanud esmase kinnituse, et Soomes hetkel tootmine jätkub ja meie tellimused on tagatud, puitelementide tootmise üksusele otsitakse strateegilist investorit," ütles Simo Söödor.

"Balti riikides kasutatakse paigaldusel suuremat paindlikkust võimaldavaid väikeelemente, mille mahud on aasta aastalt olnud jätkuvas kasvus ning uue investori leidmine [Soome ettevõttele] on meie hinnangul põhjendatud. Eriti olukorras, kus tehase enda väärtus Omatalo OY tegevjuhi Janne Rönkkö sõnul ületab hetke 1,9 miljoni euro suuruse kahjumi mitmekordselt."

Omatalo OY-l oli raskusi juba mitmeid aastaid, praeguseks oli võlg kasvanud pea kahe miljoni euroni. Firma juht Janne Rönkkö põhjendas tekkinud raskusi esiteks Soomes toimunud laiaulatusliku metsasektori streigiga ning seejärel kogu majandust halvanud viirusepandeemiaga.

Soome uudised

Comments 0

No comments found