Soome Olkiluoto tuumajaamas teatati häireolukorrast

Soome teatas häireolukorrast Olkiluoto tuumajaamas

Eesti Uudised

Soome kiirgusohutuskeskus (STUK) sai neljapäeval teate tõsisest häireolukorrast Helsingist 300 kilomeetri kaugusel Rauma linna lähedal asuvas Olkiluoto tuumaelektrijaamas, teatas sotsiaal- ja tervishoiuministeerium.

Teade tuli kell 13.00 ja selles informeeriti kiiret sulgemist nõudnud tõsisest häireolukorrast Olkiluoto 2. reaktoris.

Kiirgusohutuskeskuse peadirektor Petteri Tiippana ütles, et kiirgustase tõusis elektrijaama teises reaktoris, see suleti ja eraldati. Kiirgus ei pääsenud olulisel määral keskkonda ning kaitsemeetmeid ei olnud vaja rakendada.

Elektrijaama ümbruse kiirgustase on normaalne.

Tuumaenergiaettevõtte Teollisuuden Voima tegevdirektor Jarmo Tanhua ütles kiiruga kokku kutsutud pressikonverentsil, et ükski Olkiluoto tööline kiiritada ei saanud.

Tema sõnul põhjustas esialgsetel andmetel reaktorivee filtri purunemine radioaktiivsete osakeste pääsu reaktorisse.

"Elektrijaam on nüüd ohutu ja ka selle ümbruses ei tarvitse karta kiirguse levimist," ütles Tiippana.

Keskkonnaamet: häire Eestis ohtu ei kujuta

Eesti keskkonnaamet teatas, et häire Soome tuumajaama reaktori töös ohtu ei kujuta.

Soome Kiirgusohutuskeskus ja tuumajaama operaator tegelevad reaktori väljalülitamiseni viinud olukorra tekkepõhjuse väljaselgitamisega.

"Kuna radioaktiivse aine väliskeskkonda lekkimist pole ette näha, siis puudub oht elanikkonnale nii Soomes kui ka Eestis," sõnas keskkonnaameti kiirgusosakonna nõunik Teet Koitjärv.

Keskkonnaamet jälgib kiirguse taset Eestis ööpäevaringselt ja keskkonnaameti kiirgusosakond hoiab Soome Kiirgusohutuskeskusega kontakti.

Soome uudised

Comments 0

No comments found