Soome loobub COVID-19 garantiini piirangutest

Soome siseministri Maria Ohisalo sõnul on tegemist erandiga laevaliikluses nii Eesti kui ka Rootsiga

SOOME ILMATEADE

Soome valitsus on otsustanud, et Eesti ja Soome vahelised töösõidud ei sõltu enam koroonaviiruse levikust ning tööasjus reisijatel pole ka testimis- ega eneseisolatsiooni kohustust hoolimata nakatumisnäitajast.

VIDEO: Ott Tänak The Movie

Riikidest, kus näitaja on kõrgem kui 25, on võimalik alates 23. novembrist sõita Soome ükskõik mis asjus ning ilma eneseisolatsioonita, kuid reisija peab esitama lähteriigis tehtud koroonatesti negatiivse tulemuse. Test ei tohi olla tehtud rohkem kui 72 tundi enne sõitu Soome. Üle 72 tunni pikkuse reisi puhul on vaja teha teine koroonatest Soomes.

Soome otsustas neljapäeval üldise reisimisreeglina, et eneseisolatsiooni nõue ei kehti 19. septembrist alates enam nendest riikidest saabujatele, kus viimase kahe nädala nakatumise tase on kuni 25 juhtumit 100 000 elaniku kohta, seni oli piirmäär kaheksa. Nendest riikidest võib reisida Soome ka turistina.

Eri riikide nakatumisnäitajad hakatakse üle vaatama korra nädalas, märkis Ohisalo.

Soome kodanikke ning püsielanikke testimiskohustus ei puuduta.

"Valitsus arutas seda küsimust põhjalikult ning leidis, et meie jaoks on oluline, et inimesed võivad reisida tööasjus naaberriikidesse. Loomulikult tuleb hoolitseda hügieeni, turvavahede ning kaitsemaskide kasutamise eest. Argiliiklus on aga siiski nii oluline muu hulgas Soome majandusele, et selle võimaldamine on meie prioriteet," vastas Ohisalo pressikonverentsil.

Ta lisas, et kui olukord dramaatiliselt muutub, on võimalik tööreise puudutavad nõuded üle vaadata.

Soome Uudised

Comments 0

No comments found