Soome ja Eesti vahet saab tänasest jälle vabamalt reisida

Tallinki laevad alustavad 14.05.2020 Tallinna-Helsingi liinil taas tavapäraseid reise

Eestlased Soomes

Soome valitsus otsustas eelmisel nädalal, et 14. maist lubatakse inimestel, kel Soomes alaline töö- või elukoht või mõni vältimatu vajadus, taas üle riigipiiri edasi-tagasi käia.

VIDEO: Eesti maffia üritab Soome Politseiniku mõrvata

Tallinna-Helsingi liinil teenindavad reisijaid Tallinki laevad Megastar ja Star, Viking Line laev Gabriella ja Eckerö Line laev Finlandia, teatas Tallinna Sadam.

Tallinna Sadama reisijate valdkonna ärisuunajuhi Ingrid Berezini sõnul on Vanasadama reisiterminalides valmisolek reisijate liikluse ohutuks järkjärguliseks taastamiseks olemas ning selleks on viimaste nädalate jooksul tehtud tihedat koostööd nii Helsingi sadama, laevafirmade kui ka erinevate ametkondadega.

Loe veel: Soome ametiühingud keelavad eestlastele koroonaviiruse ajal kojusõidud

"Oleme lisanud mitmeid märgistusi ja teavitusi reisijate hajutamiseks terminalides ja reisijate koridorides, lisanud avalikesse kohtadesse desovahendeid ning tellinud tavapärasest tihedamat pindade desinfitseerimist ja alade koristust. Meie inimesed ja koostööpartnerid on terminalides juhendamas ja jälgimas, et laevale minek ja laevalt tulek kulgeks kõigile sujuvalt ja turvaliselt," selgitas Berezin.

Soome valitsus lubab alates 14. maist siseneda Soome Schengeni piirkonna kodanikel, kellel on vajadus reisida Soome töölepingu järgselt või muul vältimatul põhjusel.

Eesti kodanike ja elanike kõrval saavad alates samas päevast Soomest Eestisse isolatsiooninõudeta töö ja õppimise eesmärgil või perekondlikel põhjustel tulla need isikud, kellel on Soome kodakondsus, elamisluba või kelle alaline elukoht on rahvastikuregistri järgi Soomes ja neil ei esine haigusnähte.

Eesti valitsus koostöös SYNLABi ja Medicumiga pakub Eesti elanikele Tallinnasse saabumisel võimalust testida end koroonaviiruse osas. Testimine on vabatahtlik ja selle eesmärgiks on vähendada viiruse võimalikku sissetoomist Eestisse.

Soome Uudised

Comments 0

No comments found