Soome avas Ukraina töölistele oma piirid

Tuhanded Ukraina töölised tulevad see kevad Soome tööle samalajal kui Eesti töölistele on piirid jätkuvalt suletud

Tasuta Kuulutused

Ukrainlased hakkavad vaikselt eestlaste töökohti Soomes ülevõtma. Ka ehitussektoris näeb see aasta rohkem Ukraina oskustöölisi aga ka juba objektijuhte valgete kiivritega ja brigadire eesti töömehi kamandamas.

Kuigi Soome piir on pandeemia tõttu suletud, saabus juba aprillis riiki sadu Ukraina hooajatöölisi. Peagi peaks neile lisanduma veel arvukalt ukrainlasi, kellest paljud on ka varem Soomes töötanud ja ennast töölistena heast küljest näidanud.

VIDEO: Soome Politsei Vahistab Eesti Töömehe

Kiievist saabunud lennukile oli vastu tulnud ka Soome põllumajandus- ja metsatööstuse ministeeriumi kantsler Jaana Husu-Kallio. Ministri sõnul leidis aset soomlaste ja ukrainlaste südamlik taaskohtumine, ehkki pandeemia tõttu üksteist ei emmatud ning saabujatel olid kohustuslikud isikukaitsevahendid. Ta avaldas lootust, et ukrainlasi tuleb soome tööle veel rohkem ja usinamad võiksid jääda soome ka alatiseks.

Loe veel: Minister lubab, et varsti saab Soome reisida

Esmalt peavad Ukraina hooajatöölised olema kaks nädalat karantiinis ning hakkavad seejärel tööle Lõuna-Soome farmides. Ukrainlastest saavad peaasjalikult töödejuhatajad.

Ukrainlased said Soome tulla vaatamata suletud riigipiirile, sest Soome ametnike hinnangul on nad riigi varustuskindluse tagamise seisukohalt asendamatud ja. Nii andiski Soome valitsus loa tuua piiri tagant kevadtöödele 1500 välismaalast.

Tavaliselt töötab kevadeti Soomes kolm korda rohkem välismaa hooajatöölisi.

Lõuna-Soomes seafarmi pidav Jussi kavatseb see aasta võtta farmitöölisteks ainult ukrainlasi ja loobub eesti tööjõust, kuna ukrainlased teevad vähema palga eest palju rohkem tööd kui eestlased.

"Kui eestlane tuleb tööle läheb esimene nädal ainult jagelemise peale, et mitu tundi ta seaduse järgi ikka peab tööd tegema ja istub isegi peldikus tööleping käes. Ukrainlane see eest on õnnelik, et saab tööd teha ja teeb seda hästi ja iga ületunni pärast ei tule kobisema." selgitab farmer miks on hakanud eesti tööjõust loobuma.

Soome Uudised

Comments 1

Taavi Sinisokk
Taavi Sinisokk 6 months ago
Meil oli juba eelmine suvi ehitusel hoholl objektijuht ja kamandas seal nii, et vähepolnud :)

Kui ennem eestlased nimetasid hoholle tsurkadeks siis nüüd juba "Gospidin Natcalnik" :) Nii, et ajad muutuvad seltsimehed unetud!
   1 0
Näita rohkem