Riigikohus mõistis Karel Šmutovi Raivo Rätte (Kõmmari) tapmises õigeks

Riigikohtu otsusesga jäi Karel Šmutovi Kõmmari tapmises õigeks

KRIMIVIDEOD

Riigikohus mõistis Karel Šmutovi õigeks muusik Raivo Rätte ehk Kõmmari tapmises, sest ta oli hädakaitseseisundis. Rätte ründas oma endist abikaasat ja süüdistatav üritas naist kaitsta, leidis riigikohus.

Šmutovit süüdistati selles, et 2018. aasta 18. juuli öösel sõitis ta Tallinnas Kivi tänaval autoga tahtlikult otsa Raivo Rättele, kes suri saadud vigastuste tagajärjel paar tundi hiljem haiglas.

Prokuratuur esitas Šmutovile süüdistuse tapmises ja Harju maakohus mõistis ta tänavu 18. mail süüdi hoopis provotseeritud tapmises, sest ta pani teo toime tugeva hingelise erutuse seisundis. Karistuseks määras maakohus Šmutovile kahe aasta ja viie kuu pikkuse vangistuse. Otsus jäi muutmata ka ringkonnakohtus.

Ringkonnakohtu lahendi vaidlustasid riigikohtus Šmutovi kaitsjad, kes taotlesid tema õigeksmõistmist. Nende väitel ei sõitnud süüdistatav kannatanule otsa tahtlikult.

Riigikohus nõustus maa- ja ringkonnakohtuga, et Rättele otsasõit polnud õnnetus, vaid toimus tahtlikult. Tõendatud on ka see, et Šmutov oli juhtunu ajal hingelise erutuse seisundis, mille kutsus esile kannatanu oma eelneva vägivaldse käitumisega.

Rätte saabus keset ööd Kivi tänava elumajja, mis kuulus talle ja tema endisele abikaasale. Seal peksis ta Šmutovit raudkangiga pähe ja kehasse, solvas ja ähvardas teda ning ajas alandaval moel autosse, seisab uurimismaterjalides.

Lisaks oli kannatanu käitunud provokatiivselt juba varem, saates solvavaid ja ähvardavaid sõnumeid. Šmutovi erilist emotsionaalset seisundit näitas kohtu hinnangul seegi, et ta ei suutnud hiljem mitmeid juhtunu üksikasju meenutada.

Krimiuudised

Comments 0

No comments found