Reformierakondlased: Kas Eesti tuleks liita Venemaaga?

Reformierakonna kolm liiget esitasid eelnõu viia Eestis läbi rahvahääletus Eesti kuulumise kohta Venemaa koosseisu

TEENI RAHA ITERNETIS

Urmas Reinsalu kirjutab Facebookis, et kolm Reformierakonna liiget, Laaneots, Kruuse ja Jaanson, esitanud Riigikogu otsuse eelnõu viia Eestis läbi rahvahääletus Eesti Vabariigi liitmise kohta Venemaaga.

VIDEO: Riina Sikkut näitab Riigikogus keskmist sõrme

Urmas Reinsalu: "Riigikogu menetlusse on kolm Reformierakonna liiget, Laaneots, Kruuse ja Jaanson, esitanud Riigikogu otsuse eelnõu viia Eestis läbi rahvahääletus Eesti Vabariigi liitmise kohta Venemaaga. Selle ettepaneku esitamisega on need Riigikogu liikmed rikkunud Riigikogu liikme ametivannet".

"Minu selge veendumuse kohaselt ei saa Riigikogu sisuliselt seda muudatusettepanekut arutada, ilma et seda ka formaalselt menetlevad (ning muuhulgas isegi vastu hääletavad) Riigikogu liikmed ei rikuks oma ametivannet.".

Loe veel: Ilona Kaldre - Eesti on politseiriik ja Jõhvi on pommiauk

Urmas Reinsalu leiab, et antud otsuse eelnõu on ühteaegu küüniline ja arulage.

"Eile kutsusin ettepanekut teinud ja oma ametivannet rikkunud Riigikogu liikmeid oma ettepanekut vaikselt tagasi võtma. Küsisin täna järgi, seda ei ole paraku juhtunud, olgu siis argusest või ülbusest. See seab Riigikogu väga tõsisesse ja kriitilisse seisu. Jätame kõrvale abielu rahvahääletuse, räägime MEIE VABARIIGIST. Minu sõnum on selge: SEE ettepanek ei tohi minna Riigikogu komisjonis ega täiskogus hääletusele. See on mõeldamatu," kurjustab Reinsalu.

Eesti uudised

Comments 1

Taavi Sinisokk
Taavi Sinisokk 8 päeva ago
Poleks uskunud, et Putini viieskolonn lausa Riigikogus istub :)

Teeni Raha Internetis https://Bitcoin.exe.news
   1 0
Vaata rohkem