President Kersti Kaljulaid soovitas peaministril Mart Helme ametist vabastada

President Kaljulaid: valitsus on ohuks põhiseaduslikule korrale ja Eesti julgeolekule!

VIDEO: Peaminister Jüri Ratase Pöördumine Eestimaa Inimeste Poole

President Kersti Kaljulaid palus peaminister Jüri Ratasel kaaluda siseminister Mart Helme välja vahetada, kuid Ratas ei pidanud seda oluliseks.

Kersti Kaljulaid: Mina palusin peaministril kaaluda siseministri ametist vabastamist. Ei ole võimalik olla ühtaegu eraisik või erakonna esimees ja samal ajal mitte arvestada sellega, et sinu sõnad on valitsuse seisukoht. Tänase seisuga on see Eesti Vabariigi valitsuse liikme väljendatud seisukoht ja täpselt sellisena tuleb seda ka näha. Siin on palju mõtlemisainet.

Eesti oma Facebook - Heia.ee

Soome presidendi kantselei teatas täna, et sealne riigipea Sauli Niinistö edastas peaminister Sanna Marinile ja valitsusele Kaljulaidi poolse vabanduse Mart Helme käitumise pärast. Siseminister kritiseeris eile Soome uut peaministrit, viidates, et "punased" tahavad Soome riiki likvideerida. Samuti tõi Helme võrdluse Vladimir Lenini ütlusega, et igast köögitüdrukust võib saada minister. "Nüüd me siis näeme, kuidas ühest müüjatüdrukust on saanud peaminister ja kuidas seal mõnestki teisest tänavaaktivistist ning harimatust inimesest on saanud valitsuse liige," sõnas ta Marini kohta, kes kunagi töötas poemüüjana.

Varasemalt on Kaljulaid öelnud, et EKRE sõnad ja teod teevad talle muret. Kaljulaidi sõnul lubas Mart Helme enne valitsusse saamist, et EKRE muutub, kuid opositsioonist väljatulemine on olnud raske. "Mina lugesin neid märke positiivsetena. Mis hiljem on saanud, teame kõik. Ja see ei ole minu meelest see, millest me tookord rääkisime, ja teeb mulle väga-väga muret," ütles president.

Eesti Uudised 2019

 

Comments 0

No comments found