Martin Helme: Eriolukord pikeneb, me peame meetmeid hoidma

Kui lõpetame eriolukorra ennatlikult, riskime sellega, et tuleb uus laine, karmim laine. Ja siis oleme terve suve karantiinis. Sügise veel takkapihta

Vaba Sõna Raadio

Martin Helme teatas EKRE raadiosaates "Räägime asjast" kõvahäälega: "Annan selge signaali, et eriolukord pikeneb. Me peame meetmeid hoidma."

VIDEO: Indrek Tarand Sai Meeleavaldusel Vihase Rahva Käest Peksa

«Kõige olulisem sõnum, mida ma kogu selle koroonateema lõppu ütleksin: ei tohi lasta end lõdvaks praegu, ei tohi võtta seda hoiakut, et nüüd on tehtud, nüüd on korras. Annan täiesti selge signaali: me ei lõpeta 30. aprilliga eriolukorda ära. Me peame meetmeid hoidma,» ütles rahandusminister Martin Helme EKRE raadioeetris.

Martin Helme sõnastus olukorra kommenteerimisel kõlas üsnagi kindlameelne: "Annan täiesti selge signaali: me ei lõpeta kolmekümnenda aprilliga eriseisukorda ära. See ei ole. Me ei tohi seda teha veel. Me peame neid meetmeid hoidma."

«Panen inimestele südamele, et veel tulen kannatada. Mõni nädal kindlasti läheb veel otsa. Maikuu ei ole veel normaalne kuu, sellega peavad inimesed kindlasti arvestama,» lisas Martin Helme.

Siiani on Eesti rahvas olnud teadlik, et eriolukorra lõppu tähistab kalendris maikuu esimest päeva märkiv lahter.

Siseminister Mart Helme (EKRE) põhjendas tähtaja pikendamist: "See oleks suur kergendus, kui saaksime selle eriolukorra lõpetada. Me tahaksime ka oma töö osas normaalsusesse tagasi pöörduda. Aga kui me seda teeme ennatlikult, siis riskime sellega, et meil tuleb uus laine, ja võib-olla veel karmim laine, veel kontrollimatum laine. Ja siis me oleme terve suve karantiinis. Ja sügise ilmselt veel takkapihta."

Eriolukord 2020

Comments 0

No comments found