Leedus sulges kõik piirid ja politsei kontrollib kõiki autosid

Koroonaviiruse tõttu kontrollib Leedu politsei alates kolmapäevast inimeste liikumispiiranguid kogu riigis

EESTI FACEBOOK

Leedu kodanikel on keelatud alates kolmapäevast lahkuda kodusest omavalitsusest erandina võib minna tööle, lähedaste matustele ning saada arstiabi.

Koroonareeglid sunnivad leedulasi ka rajoonis püsima kodus ning lahkuda võib ainult tähtsatel põhjustel nagu tööle, arsti juurde või poodi. Külalisi koju kutsuda ei tohi.

Leedu politsei peatas kolmapäeval ja neljapäeval autojuhte ning nendel päevadel tabati asulate ja maakondade piiridel umbes 600 põhjuseta reisijatega autot.

Alates reedest asuvad riigi maanteel ka kontrollpunktid, kus toimub lauskontroll. Osa kõrvalteedest on betoonplokkide abil täielikult suletud. Kõiki autosid peatatakse nii sel nädalavahetusel kui pühade ajal, samuti aastavahetusel ja aasta alguses. Politseid abistavad ka Leedu Kaitseliit ja sõjavägi.

Siseminister Agne Bilotaite sõnul on politsei ülesanne inimesi abistada, mitte karistada, seega inimesi trahvima ei hakata, vaid sõitjaid saadetakse lihtsalt koju tagasi.

Viimase ööpäevaga tehti Leedus 14 062 testi, millest 3219 tulemust olid positiivsed. Ööpäevaga suri 33 inimest. Kokku on Leedus registreeritud 109 429 nakatumist.

Koroonaviirus Leedus

Comments 0

No comments found