Läti kehtestatas aastavahetuseks komandanditunni

Lätis kehtestatakse aastavahetuseks komandanditund ning eriolukorda pikendatakse

VABA SÕNA

Lätis hakkab alates homsest kehtima komandanditund. Seoses komandanditunniga peavad kõik inimesed 30. detsembrist kuni 4. jaanuarini ning 8. jaanuarist kuni 9. jaanuarini kella 22.00 õhtul kuni kella 05.00 hommikul püsima oma elukohas.

Martin Helme: Koroonaviirus on Hiina biorelv

Väljas tohivad keelutunni ajal olla ainult tööle või töölt koju suunduvad inimesed. Poed võivad olla avatud kella 06.00 hommikul kuni 21.00 õhtul, et töötajad jõuaksid võimalusel enne liikumiskeeldu koju.

Loe veel: Leedu sulges kõik piirid ja politsei kontrollib kõiki autosid

Viimati kehtestati Lätis rahuajal komandanditund peale 1934. aasta riigipööret.

"Covid-19 leviku vähendamiseks eelseisvate pühade ajal otsustas Läti valitsus kehtestada komandanditunni ja pikendada hädaolukorda 7. veebruarini," teatas peaminister Arturs Krišjānis Kariņš.

Terviseminister Ilze Hänķele ütles otsust selgitades, et "vältimaks kiusatust võtta uut aastat vastu sõprade ja sugulaste seas, kehtestasime need suhteliselt radikaalsed piirangud."

Lätis suri viimase ööpäeva jooksul koroonaviiruse tagajärjel 25 inimest, kellest üks oli alla 30-aastane ja seni noorim riigis sel põhjusel surnud inimene. Lisandus 838 uut nakatunut.

Ööpäevaga tehti 11 207 analüüsi millest oli positiivseid 7,5%.

24 tunni jooksul hospitaliseeriti 134 inimest (kellest neli viidi üle). Haiglaravil olevate inimeste arv tõusis rekordtasemele ja on nüüd 1059. Raskes seisundis on neist 59.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!

Eriolukord

Comments 0

No comments found