Koroona levik Eestis ületas 10 inimese piiri 100 000 elaniku kohta

Soome võib eestlastele lukku minna kuna haigestumus 100 000 inimese kohta tõusis üle 10. Karantiini kohustuse otsus võib tulla 1 septembrist

SOOME ILMATEADE

"Juhul kui Soome seab Eestile reisipiirangud ja karantiinikohustuse tuleb mõelda karmide normide kehtestamisele" teatas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Eesti viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 10,4.

Nakatumiste tõus võib tähendada reisipiiranguid Soomega. EL-i riikidele on Soome kohaldanud nn ujuvat piirmäära, mis jääb vahemikku 8-10 nakatunut 100 000 elaniku kohta.

VIDEO: Shanoni solisti Taavi Immatot visati õllepurgiga

Valitsus arutab homme öise alkoholimüügi piirangut üle Eesti.

“Piirangute määramisel mängib suurt rolli praegu see, milliseid samme ja otsuseid meie põhjanaaber Soome teeb. Kui selgub, et Soome seab meile reisipiirangud alates kümnest nakatunust 100 000 elaniku kohta, tuleb meil mõelda juba teatud piirangute seadmisele, et nakkuse levik kontrolli alla saada. Eesti jaoks on oluline Soomega laevaliikluse, turistide ja töötajate liikumise vabadus.”

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1344 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 17 testi tulemus osutus positiivseks. Haigestumus 100 000 inimese kohta ületas 10 piiri.

Loe veel: Tallink kardab Soome uut karantiinikohustust eestile

Ida-Virumaa on saanud uueks massiliseks nakatumise koldeks. Üheksa uut nakatunut lisandus Ida-Virumaale, seitse Harjumaale ja üks Lääne-Virumaale. Ida-Virumaal on kokku üle 60 koroonaviirusesse haigestunu, teatas terviseamet.

Kolm ööpäevaga lisandunud Ida-Virumaa juhtumit on seotud Ojamaa kaevandusega ning kolm Estonia kaevandusega. Kaks haigestunut on Estonia kaevanduse töötajate lähikontaktsed. Lääne-Virumaa haigusjuhtumi asjaolud on selgitamisel.

Estonia kaevanduses on kokku nakatunud 21 töötajat, neist kaks esimest viibisid baaris Jõhvi Kelder. Lisaks on haigestunud 15 kaevanduse töötajate pereliiget ja tuttavat. Kuna kaks esimest Jõhvi Keldris nakatunud töötajat lähevad arvestuslikult Jõhvi Keldri kolde arvestusse, on Estonia kaevanduse koldega seotud hetkel 34 koroonaviiruse juhtu.

Ida-Virumaa nii-öelda Jõhvi Keldri koldega on tänaseks seotud üheksa baari külastajat, kellest kaks on Estonia kaevanduse töötajad. Koldega on kokku seotud 15 inimest, neist kuus on baaris viibinute pereliikmed ja tuttavad.

Ojamaa kaevanduse koldega on seotud hetkel seitse inimest. Kokku jälgib terviseameti ida regioon ligi 500 inimest, kellest 65 on haigestunud.

Seitsmest Harjumaa nakatunust kolm on seniste haigestunute lähikontaktsed, ülejäänud juhtude nakkusallikad on selgitamisel.

26. augusti hommiku seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi kümme inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi juhtumeid ei avatud, ühtegi inimest koju ei saadetud. Arvestusest arvati välja üks koroonaviiruse kahtlusega inimene, kelle test osutus negatiivseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!

COVID-19 Eestis

Comments 0

No comments found