Kas koroonahaige tohib väljas käia?

Koroonapiirangud ja valitsusekeelud on tekitanud palju segadust ja küsimusi

KOROONAUUDISED

Kas koroonapositiivne tohib õues käia või mitte?

Koroonapositiivne ei tohi mitte kuskil käia, vaid peab ikkagi püsima kodus. COVID-19 viirus ei levi iseenesest, vaid seda levitavad inimesed. Kui haiged püsiksid kodus, siis viirus ei saaks levida.

Ilmselt on siin õppekoht ka meile, et tuleb teatud asjad veel kord ära ühtlustada ja jätkuvalt koolitada inimesi, kes nakatunutega suhtlevad.

Kas kortermajas põdeja võib käia oma rõdul?

Jah, rõdul ja aknal tohib käia.

Kas eramajas põdeja võib oma hoovis jalutada?

Kui hoov on tema eluaseme osa, siis jah. Hoovist välja metsa või loodusrajale aga minna ei tohi. Seal on oht, et rajal satutakse teiste inimestega kokku ning nakatatakse neid või siis tehakse nad lähikontaktseteks, mis võib nende elukorraldust tugevalt häirida.

Tegelikult on ringiliikumine ohtlik ka põdejale endale. Üksi metsas olles võib tervislik seisund ootamatult halveneda, abi on seal aga raske saada.

Kas inimesel on kohustus oma positiivse testi korral neid teavitada, kellega sattus eelnevatel päevadel suhtlema? 

Sellist kohustust ei ole, küll aga tuleb kõik oma kontaktid üles loetleda siis, kui positiivse diagnoosi järel terviseametnik seda küsib.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!

Koroonaviirus COVID-19

Comments 0

No comments found