Kahepalgeline Kohtusüsteem: Politseis valetunnistusi andnud valgevenelane läks päriselt vangi

Mary Krossi ei julgenud Eesti Kohus puutuda ja vabastas ta avaliku huvi puudumisel aga Politseis valetunnistusi andnud valgevenelasepani kohe treaalselt vangi

Liitu Eesti Facebookiga - Heia.ee

Politseis labaselt valetanud ja kohtu hinnangul avaliku huvi puudumisel lihtsa rahatrahviga pääsenud Mary Kross on endiselt väga erandlik. 25aastane Valgevene kodanik Siarhei valetas politseile ja mõisteti juba loetud päevad hiljem vangi.

VIDEO: President Kersti Kaljulaidi Jõulukaart 2019

Siarhei juhtum oli tegelikult ülilabane - 8. detsembril läks ta juba hommikust saati sõpradega jooma, kuid kaotas promillide kasvades ära vöökoti passi, raha, telefoni ja koduvõtmetega. Kuna noormees ei julgenud kainenedes tunnistada, et ta nii pildituks end jõi, siis teatas ta politseisse, et tema juurde tulid kaks vene keelt rääkivat meest, kes ta hetkeks oimetuks lõid ja tema vöökoti ja toitu täis seljakotiga teadmata suunas kadusid.

Kui Mary Krossi juhtumit menetleti hoogsalt ja saadi üsna kiirelt aru, et miskit ei klapi, siis reaalse lõpplahendini jõudis kohus umbes 10 kuud hiljem, kuna Kross pani vahepeal mitmeks kuuks padavai välismaale. Valgevenelane Siarhei valel olid veelgi lühemad jalad ja nii tunnistas ta juba kaks päeva hiljem, kuidas ta sõpradega jõi, keegi talle kallale ei tulnud ja üleüldse kaotas ta kõik ise ära.

Päev hiljem oli Siarhei kohtu ees, mis nägi antud olukorras piisavalt avalikku huvi, et mõistis seni väärtegude ja kriminaalasjade eest karistamata noormehe kuuks ajaks vangi, millest reaalselt pidi Siarhei trellide taga istuma kümme päeva. Ülejäänud 20 päeva peab ta ära kandma juhul, kui ta järgmise aasta jooksul paneb toime uue kuritöö.

Krimi Uudised 2019

Comments 0

No comments found