Kõik Tartu koolid pannakse kinni ja lapsed koduõppele

Kõik Tartu koolid lähevad esmaspäevast kaugõppele

Eestlaste Kolmnurk

Tallinna koolijuhid alles kogunesid, et arutada, kas minnakse samuti ühiselt distantsõppele või siis hariduspealinn Tartu võttis vastu otsuse sulgeda koroonahirmus kõik koolid ja saata õpilased kaugõppele.

Haridusinister Jaak Aab rõhutab, et kaugõppe rakendamine jääb iga kooli enda otsustada, ent koolivaheaeg kestab ikka 23. detsembrist esialgu 10. jaanuarini.

"Ma usun, et see järgmine nädal on kindlasti veidi kergem, nii lastele, õpetajatele, koolidele, aga see valik on koolidel endil," iseloomustas ta koolide plaanitavat õppetööd.

Miina Härma gümnaasiumi (MHG) direktor Ene Tannberg tunneb muret, kuidas saavad üksinda kodus hakkama 7–8-aastased õpilased, kui nende vanemad peavad tööl edasi käima? "See on suurim väljakutse praegu küll, nad pole arvutiga veel nii sina peal".

Viimsi kooli direktor Peeter Sipelgas ütles, et terve kool jääb uuest nädalast distantsõppele, sealhulgas algklassid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!

Koroonaviirus COVID-19

Comments 1

Taavi Sinisokk
Taavi Sinisokk 1 month ago
Greta Thunbergi unistus läheb täide kus õpilased kooliskäimise asemel hängivad tänava nurgal :)

Kool on nõrkadele www.vov.ee
   1 0
Vaata rohkem