Jaanipäev Soomes: Eesti mees pani teise mehe põlema

Selle aasta jaanipäev oli Soomes erakordselt kriminaalne, toimusid suured massikaklused, inimeste süütamised ja joobes peaga tehtud liiklusavariid

Uued Eesti Uudised

Alkoholi tarvitanud 1967. aastal sündinud Eesti mees pani jaaniööl Soomes Nurmijärvel põlema teise mehe, kirjutas Helsingin Sanomat.

Ida-Uusimaa politsei sai reede öösel väljakutse Helsingist ligi 40 kilomeetrit põhjapool asuvasse Nurmijärvele, kus üks mees oli valanud teise mehe kütusega üle ja siis põlema süüdanud. Politsei leidis sündmuskohalt kannatanu, kelle kogu keha oli saanud põletushaavu.

VIDEO: Eesti mees üritab Soome Politseiniku mõrvata

Loe veel: Lihula tulistaja Mikk Tarraste võeti vahi alla

Kohalolijad rääkisid politseile, et kahtlustataval oli olnud enne ohvriga vaidlus, mille järel viskas kahtlustatav ohvrile kütust ja hetk hiljem pani põlema. Pärast seda kahtlusalune lahkus sündmuskohalt.

Kannatanu viidi vigastustega haiglasse ravile. Uurimist juhi kriminaalpolitseinik Mikko Kiiski ütles, et kannatanu oli mees kolmekümnendates eluaastates. Politsei kahtlustab teise mehe süütamises 1967. aastal sündinud Eesti meest. Kannatanu rahvust politsei ei öelnud.

"Tema teo motiiv täpsustatakse eeluurimisel, kuid tundub, et vägivallatseja tegutses hetke kapriisi ajendil ja ka alkohol mängis selles oma rolli," ütles politseinik Kiiski.

Ta lisas, et politsei viib läbi uurimise, mille käigus uuritakse sündmuste käiku üksikasjalikumalt, kuulatakse üle osapooled ja tehakse muid uurimistoiminguid.

"Asja uuritakse kavandatud tapmise paragrahviga. Kahtlustatav on kinni peetud ja viib vahi all," ütles Kiiski.

Politsei sõnul annavad nad vajadusel lisateavet, kui uurimine seda võimaldab.

Soome uudised

Comments 0

No comments found