Jüri Ratas: Kingime kullahinnaga ostetud maskid eurooplastele

Jüri Ratas põhjendas maskide kinkimist, sest tema arvates võivad eestlased näputööna omale maske kodus ise teha

Vaba Sõna Grupp

Eesti toetab Hispaaniat ja Itaaliat erinevate isikukaitsevahenditega, teatas peaminister Jüri Ratas riigikogu infotunnis.

VIDEO: Vaata Mida Koroonaviirus COVID-19 Sinuga Teeb

Ratase sõnul läheb Itaaliasse 25 000 kirurgilist ning 5000 FFP2 maski. Sama palju läheb ka Hispaaniasse. «Eesti on otsustanud toetada mõlemat riiki nii erinevate maskidega, aga ka homme peaks olema valitsuses arutelul ka võimalik rahaline toetus mõlemale riigile,» sõnas Ratas. 

Jüri Ratase sõnul tuleb liitlasi aidata. Samas on ka Eestis maske puudu. «Tõesti, maske täna kõigile ei jätku,» tõdes Ratas, kuid lisas, et käepäraste vahenditega on eestlastel ka kodus võimalik endale maske valmistada.

Kulla hinna eest ostetud maskid lähevad euroopasse ja eestis tehku igaüks ise kodus näputööna endale maske.

Loe veel: Soomes tõusis koroonaviirusesse nakatunute arv üle 3000

Ratas rõhutas, et Eestis peaks olema maskide kandmine sotsiaalne norm, kaitsmaks ennast ja teisi võimaliku piisknakkuse eest. Tõsi, hetkel ei ole kohustust maske kanda, kuid see võiks peaministri hinnangul olla normiks Eestis nii kaua, kui Covid-19 haiguspuhang kestab. Sportima minnes ei tohiks mask ees olla, kuna see võiks olla normiks Eestis nii kaua, kui haiguspuhang veel kestab.

«Loomulikult, siin tuleb eraldi öelda, et kui ma lähen metsarajale sportima ja ka mittemetsarajale sportima, siis mask ei tohi olla ees, siis ta võib olla ohtlik meie tervisele,» lisas peaminister. 

Maskidele maksusoodustuste tegemise teemat lubas Ratas täpsustada. 

Eriolukorra lõppemise otsustab valitsus järgmise nädala lõpus. «Küsimus on ka loomulikult siis, kui pikalt pikendada kas see on nädal, kaks või on see kuu või veel pikemalt,» lisas Ratas.

Eesti Uudised

Comments 0

No comments found