Igor Gräzin lahkus Reformierakonna parteist jäädavalt

Reformierakonna üks asutajatest Igor Gräzin lahkus parteist kuna on erakonnas tõsiselt pettunud ja ei kavatse enam kunagi poliitikasse naasta.

Reformierakonna asutajaliikmete sekka kuulunud Igor Gräzin lahkus neljapäeval erakonnast.

"Mitte mina ei lahkunud erakonnast, vaid erakond lahkus minust," parafraseeris Gräzin Facebookis Ronald Reaganit. Staažikas poliitik ütles lahkumise põhjenduseks, et seda Reformierakonda, mille loojate hulgas ta oli 25 aastat tagasi, ei ole täna enam olemas.

"Kodanike riigi asemel oleme ehitanud riigiaparaadi, kes hoolib paberitest rohkem kui inimestest. Vaba majanduse asemel on enam kui kümme aastat ehitatud riigikapitalismi. Erakonna algsed liberaalsed väärtused on kustunud ja minu püüded erakonda nende juurde tagasi kutsuda on osutunud tulutuks," rääkis Gräzin.

Igor Gräzinist sai Reformierakonna liige 13. novembril 1994. Mitmesse riigikogu koosseisu kuulunud poliitik on praegu Euroopa Parlamendi liige.

Sel sügisel teatas Gräzin, et loobus Reformierakonna ridades riigikogusse kandideerimisest. Enda sõnul tekkisid tal lahkarvamused Reformierakonnaga juba siis, kui selle etteotsa sai Andrus Ansip ning partei võttis vasaksotsialistliku ja riigikapitalismi toetava hoiaku. ERR-i toonasele küsimusele, kas ta kandideerib hoopis EKRE ridades, vastab Gräzin korduvalt naerdes: ei kommentaari.

Allikas: err.ee

Comments 0

No comments found