HOIATUS: Silja Europa kruiisil liikus laevas ringi COVID-19 nakatunu

Soome TerviseametI teates hoiatatakse, et Silja Europa kruiisil liikus laevas ringi koronaviirusesse nakatunu kes võis nakatada ka teisi reisijaid. Vähemalt kaks peret on pandud karantiini!

TASUTA KUULUTUSED

Soome Terviseamet: 30. juunil Helsingist lahkunud ja järgmisel päeval Tallinnast tagasi sõitnud kruiisil liikus ringi kergete sümptomitega inimene ja võis nakatada teisi.

VIDEO: Soomes Avastati Danske Panga Salajane RahapesuVabrik

Loe veel: Helsingi ehitusel avastati suur COVID-19 pesa, nakatunud on juba 7 kalevipoega

Soome tervisesutustele on teada juba mitu juhtumit, kus reisijatel on pärast reisi diagnoositud koroonakkus ja nad on pandud karantiini.

"Oleme tuvastanud kaks peret, kes on COVID-19 nakatunud inimesega kokku puutunud ja kellega on juba ühendust võetud. Nakatunud inimene on laevaga nii palju reisinud, et kõiki kontakte ei õnnestu kindlasti tuvastada," ütles Helsingi linna Terviseameti direktor Timo Lukkarinen.

Lukkarineni sõnul ei panda karantiini kedagi teist pardal, välja arvatud need kes võivad olla nakatunud koronaviirusesse ja kellega on juba ühendust võetud. Siiski loodab ta, et kruiisil viibinud reisijad leiavad teatavad endast ise kui avastavad endal COVID-19 haigus nähud.

"Need kaks peret, kes on praegu karantiinis, on nakatunud inimesega olnud väga tihedas kontaktis." teatas Lukkarinen.

Tallink Silja kommunikatsioonidirektor Marika Nöjdi sõnul oli kruiisil vähem kui tuhat reisijat, mis on umbes 30 protsenti laeva maksimaalsest mahutavusest.

Lukkarineni sõnul ei saa nakatunud inimene täpselt hinnata, kui paljude inimestega ta on kokku puutunud. On selge, et kõik kruiisil viibinud pole kokku puutunud.

Lukkarinen: "Inimene on ilmselt vähemalt ööklubis käinud. Kokkupuude võis toimuda tema külastatud avalikes kohtades".

Lukkarineni sõnul pole laevalt uusi nakatumisi rohkem tuvastatud.

COVID-19 teine laine on tulekul

Soome tervishoiuasutustele on teada mitu juhtumit, kus inimene on sõitnud kruiisilaeval ja pärast reisi on tal diagnoositud koronaviirus.

Soome Tervishoiuameti (THL) sõnul on nendel juhtudel reeglina isikud ise pardal ja rahvahulkadest liikumist vältinud, mistõttu nende lähedased kontaktid on olnud piiratud või kokkupuutunuid on olnud võimalik tuvastada, nende poole jõuda ja karantiini panna. Nendel juhtudel on oht haigestuda lähedastest kontaktidest väga kõrge.

THL palub neil kruiisireisijatel jälgida koroonaviiruse võimalikke sümptomeid, nagu palavik ja / või köha ja / või õhupuudus. Isegi kergete sümptomite ilmnemisel pöörduge testi saamiseks ja täiendavate juhiste saamiseks tundlikult oma tervishoiuteenuse pakkuja poole.

Laevad veavad vähem reisijaid kui tavaliselt
Nöjdi sõnul oli ettevõte pärast seda THL-i kaudu teavet kõnealuse Tallinna kruiisi nakatumise kohta.

"Me ei tea, kas reisija oli juba teel või alles pärast seda sümptomaatiline," kommenteeriti Soome Terviseametist.

Praegu järgivad laevad koroona suhtes samu samme kui enne.

"Kõigil laevadel on tavalisest vähem reisijaid ja need pole täis. Käekotid on saadaval ka mitmes kohas ning pardal on vastavad teadaanded ja kleebised. Reisijaid juhendatakse sellel teemal ja enne registreerimist peavad kõik kinnitama, et nad on asümptomaatilised. Me ei alusta kellegi tervisekontrolli," väidab Nöjd.

Kui reisijal tekivad reisi ajal sümptomid, jäetakse haige inimese kabinet müügist välja ja desinfitseeritakse põhjalikult. Ka see reisija ja tema saatjaskond on teistest isoleeritud.

"Kõige olulisem on, et reisijad ei läheks reisile, kui neil on mingisuguseid sümptomeid," tuletab Nöjd meelde.

Koronaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!

Soome Uudised

Comments 0

No comments found