Helsingi ehitusel avastati suur COVID-19 pesa, nakatunud on 7 kalevipoega

Ehitusfirma Lehto Groupi ehitusobjektil Soomes Helsingis on avastatud uus koroonaviiruse kolle, vähemalt 40 inimest on saanud ohtliku viiruse. Nakatunud on juba seitse eestlast

Uued Töökohad Soomes

Kõik viirusega kokku puutunud ja nakatunud määrati täna hommikul karantiini. Nakatunutest kolm on soomlased, seitse eestlased, üks iraaklane ja üks kosovolane, vahendab Ilta-Sanomat.

VIDEO: 999 ISA tulistab oma BMW tagaistmelt

Loe veel: Helsingi Linnateatris toimus tugev plahvatus

Nakatunutest üks on Lehto Groupi oma töötajad ja 11 alltöövõtjad kokku neljast ettevõttest.

„Objekt on Helsingi epidemioloogiaüksuse juhtimise all. Objekti personali on testitud ja järgmine testimine on kahe nädala pärast,” ütles Lehto Groupi personalijuht Kaarle Törrönen.

Objektil jätkub tegevus praegu umbes ühe kolmandiku võimsusega raskuste tõttu, mis on seotud karantiini, suvepuhkuste ja alltöövõtjate tööjõu saamisega.

Ehitusobjektide nakatumisriskidest ja ajutiselt Soome tulevate ehitajate kitsastest majutusoludest on Soomes räägitud kogu kevade. Lisaks Lehto Groupile on sel nädalal nakatumisi avastatud üheksa välismaalt Turusse tulnud ehitaja elukohas.

Törröneni sõnul on olukord ettevõtte jaoks väga kahetsusväärne, sest ettevõtte objektidel on tema väitel kinni peetud väga rangetest juhistest juba alates märtsi keskpaigast.

„Sellest hoolimata, et muu ühiskond hakkas piiranguid kaotama, ei ole meil objektidel neid kaotatud,” ütles Törrönen.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!

Soome Uudised

Comments 0

No comments found