Esimene Koroonaviiruse kahtlus Eestis, Tallinna Schlössle hotellist viidi kaks Hiina turisti haiglasse

Tallinna Schlössle hotellist viidi kaks noort Hiina turisti koroonaviiruse kahtlusega haiglasse

Facebook Eestlastele - Heia.ee

Kiirabi toimetas reedel Lääne-Tallinna keskhaiglasse kaks Hiinast pärit turisti, et kontrollida nende tervislikku seisundit ja selgitada välja, kas nad võivad olla nakatunud Hiinas leviva uut tüüpi koroonaviirusega.

Võimalikku koronaviirusesse nakatunud turistid ööbisid Tallinna vanalinnas asuvas Schlössle hotellis.

VIDEO: Mis on Coronaviirus

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul tekkisid Tallinnas viibivatel Hiina turistidel sümptomid, mis võivad viidata Hiinas levivale uuele koroonaviirusele 2019-nCoV.

"Turistid toimetati haiglasse, kus esmalt selgitatakse välja, kas koroonaviiruse kahtlustel võib olla alust," ütles Kadai. "Hoiame avalikkust olukorra arengutega kursis."

Neljapäevase seisuga oli maailmas tuvastatud 7824 laboratoorselt kinnitatud 2019-nCOV juhtu, nende hulgas 16 tervishoiutöötajat. Teadaolevalt on praegu tõsisemalt ohustatud peamiselt Hiina riskipiirkonnas elavad/viibivad tõsiste kaasnevate tervisehädadega vanemaealised inimesed.

Koroonaviirused avastati eelmise sajandi 60-ndatel aastatel, viirused suudavad nakatada nii inimesi kui ka erinevaid loomi ja linde. Viirused tungivad organismi hingamisteede ja seedetrakti limaskesta rakkudesse, levides nii õhu teel piisknakkusena kui fekaaloraalselt.

Tuntud koroonaviirused nagu beetakoroonaviirus HCoV-OC43 ja HCoV-HKU1 ja alphakoroonoviirus HCoV-229E põhjustavad nii ülemiste hingamisteede viirusnakkustele omaseid sümptomeid kui ka tõsiseid kopsuvaevusi, ohustades eelkõige vanureid ja väikelapsi.

Koronaviiruse Uudised

Comments 0

No comments found