Elon Muski SpaceX kosmosesüstik plahvatas katselennul

Elon Muski ettevõtte SpaceX uus "Starship" prototüüp kosmosesüstik plahvatas maandumisel

Eesti Uudised

Ameerika kosmosesüstikute äpardustel ei näi tulevat lõppu. Plahvatavate üstikute needust jätkas ka USA ettevõtja Elon Muski uus SpaceX Starship mis maandumisel suurepauguga plahvatas, teatas EXE News.

Koodnimega SN8 rakett startis Boca Chica uuringu rajatises ja lendas 12.5 kilomeetri kõrgusele.

Viimase katsetuse eesmärk oli testida süstiku tagasitulemist Maa atmosfääri. Enamik testi eesmärkidest küll saavutati, kuid valesti läks süstiku tagasi minek vertikaalsesse asendisse. 50-meetrine süstik tuli maandumisplatsile liiga kiiresti ja plahvatas kokkupõrkel.

"Kütusepaagi rõhk oli maandumise ajal madal ja seetõttu oli kiirus liiga suur," selgitas Musk Twitteris.

Starship lennutab inimesi ja kaupu orbiidile, kuid Muski eesmärk on kasutada kosmosesüstikut tulevikus Kuu ja Marsi lendudeks.

Boca Chica uurimiserajatis on spetsiaalselt välja arendatud keerukate kosmosesüstikute testimiseks. SpaceX-i filosoofia on prototüüpe testida seni, kuni nad ebaõnnestuvad.

"Katsetusel saime kõik vajalikud andmed mida me vajasime," kiitis SpaceX-i juhataja Musk oma töölisi.

SpaceX-i tegevjuht on kuulus oma agressiivsete ja optimistlike ajagraafikute poolest. Musk seadis eelmisel nädalal eesmärgiks, et esimene mehitatud lend Marsile toimuks järgmise nelja kuni kuue aasta pärast.

"Täielikult välja arendatud Starship on SpaceX-i tulevik," ütles Musk.

SpaceX Uudised

Comments 1

Taavi Sinisokk
Taavi Sinisokk 1 month ago
SpaceX Staship

OnlyFans Estonia: https://heia.ee/groups/OnlyFans

Katsetel juhtubki, et ebaõnnestub ja mingit erilist needust küll ei ole. Maandumis mootori kütusepaagi surve oli nõrk ning seetõttu see ei töötanud vastava jõuga. Maandus “raskelt” ja plahvatas. Raske õppustel kerge lahingus ja vigadest õpitakse.

Tasuta Kuulutused www,vov.ee
   1 0
Vaata rohkem