Eestis on koroonaviirus tuvastatud juba kümnel inimesel

Eestis on koronaviirus juba võtmas epideemia vormi. Terviseamet teatab igapäev uutest COVID-19 nakatunutest.

Eesti Oma Facebook

Terviseameti labor tuvastas reede varahommikul viiel 29. veebruaril Itaaliast Bergamo-Riia lennuga Itaaliast naasnud tallinlasel nakatumise koroonaviirusesse, kõik nakatunud viibivad hetkel kodusel ravil. Kokku on Eestis koroonaviirusesse nakatunud kümme inimest, kõik juhud on olnud sissetoodud.

VIDEO: Kuidas ennast koronaviiruse eest kaitsta

29. veebruari Bergamo-Riia lennu nimekiri on terviseametis olemas, kõigi nakatunutega on suheldud. Terviseameti hinnangul nakatusid inimesed riskipiirkonnas ehk Põhja-Itaalias viibides.

Nüüdseks on terviseametil olemas ka 29. veebruari Bergamo-Tallinna lennul viibinute nimekiri. Tallinnasse saabunud lennul viibis seniste andmete kohaselt üks neljapäeval diagnoositud nakatunu.

Loe veel: Itaalia valitsus sulges koroonaviiruse tõttu kõik koolid

Pärast Iraanist saabunud esimese nakatunu ning Tartu nakatunu on kõik ülejäänud positiivse haigusproovi andnud inimesed tallinlased.

Kell 16 kommenteerib uusi haigusjuhte terviseamet.

Koroonaviirus levib piisknakkuse ja teatud juhtudel ka saastunud pindade kaudu. Maailma terviseorganisatsiooni andmetel säilib viirus väliskeskkonnas kõvadel pindadel 24-48 tundi, poorsetel materjalidel (nagu riided ja paber) 8-12 tundi ja niisketel pindadel kuni 72 tundi. Ventilatsiooniseadmete kaudu viirus ei levi.

Lennureisid Itaaliasse Alates 10 eurot

Kohaliku leviku vältimiseks tuleks riskipiirkondadest naasnutel 14 päeva kodus püsida ja oma tervist tähelepanelikult jälgida. Mistahes haigusega seotud sümptomite ilmnemisel tuleks ühendust võtta arstiga.

Nii Tallinnas kui Tartus tegutsevad lisaks kiirabi tavalistele kiirabibrigaadidele ka tervishoiutöötajast ja erakorralise meditsiini tehnikust kaheliikmelised lisabrigaadid, mis teenindavad vaid koroonaviiruse kahtlusega seotud väljakutseid. Kaheliikmelised brigaadid võtavad proove nakkuskahtlusega inimese kodus.

Avalikesse kohtadesse (nagu lennujaam ja sadam) reageerib koroonaviiruse kahtluse korral ööpäevaringselt kolmeliikmeline kiirabibrigaad, mis toimetab nakkuskahtlusega inimese ka haiglasse.

Terviseamet on kokku analüüsinud 183 proovi, millest kümme on osutunud positiivseks ja 173 negatiivseks.

Riskipiirkonnast naasnutel tuleb 14 päeva enda tervist jälgida ja kodus püsida

Inimesed, kel on koroonaviirusega nakatumise põhjendatud kahtlus, peaksid helistama oma perearstile või perearsti nõuande telefonile 1220. Terviseseisundi halvenemisel tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Koroonaviirust tasub kahtlustada juhul, kui inimene on viimase 14 päeva jooksul käinud haiguse riskipiirkonnas ja tal esinevad haigusele iseloomulikud sümptomid. Muul juhul võib olla tegemist Eestis laialdaselt leviva gripi või gripilaadse viirusega.

Lisaks hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega lähikontaktist hoidumisele aitab nakkushaigustesse haigestumist vältida hügieenireeglite järgimine, mille väga oluliseks osaks on korralik ja pidev käte pesemine.

Lähtuvalt haiguste ennetamise ja tõrje Euroopa keskuse (ECDC) riskihinnangust on alates 26. veebruarist koroonaviiruse riskipiirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Põhja-Itaalia (Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte regioonid), Iraan, Jaapan, Singapur ja Lõuna-Korea.

Eesti Koronaviirus 2020

Comments 0

No comments found