Eesti keelab välisriikide kodanikel riiki sisenemise

Eesti taastab ajutiselt piirikontrolli kogu riigipiiril. Välisriikide kodanikele on riiki sisenemine keelatud.

Koronaviiruse Uudised

Eesti valitsus otsustas kabinetinõupidamisel koroonaviiruse leviku tõkestamiseks ajutiselt piirata Schengeni sise- ja välispiiri ületamist ning taastada piirikontroll, vahendas pühapäeva öösel valitsuse kommunikatsioonibüroo.

VIDEO: Peaminister Kuulutab Eestis Välja Eriolukorra

Viietunnise erakorralise istungi järel teatas valitsus täna öösel kell 1.49, et koroonaviiruse leviku tõkestamiseks piiratakse ajutiselt Schengeni sise- ja välispiiri ületamist ning taastatakse piirikontroll alates 17. märtsist.

Eestisse pääsevad edaspidi vaid Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, sh nn halli passi omanikud. Samuti need välisriigi kodanikud ning need välismaalased, kelle pereliige elab Eestis. Samuti on erandiks rahvusvaheline kaubavedu ja elutähtsat teenust osutavad inimesed. Riigist väljumise keeldu ei kehtestatud.

Loe veel: Presidendi Avaldus Eesti Rahvale

Riigipiiri ületamise ajutine piirang kehtib kuni selle piirangu muutmiseni ning selle vajalikkust hinnatakse hiljemalt iga kahe nädala järel.

«Valitsus otsustas koroonaviiruse leviku peatamiseks ja meie kõigi tervise kaitseks taastada ajutiselt piirikontrolli kogu riigipiiri ulatuses,» ütles peaminister Jüri Ratas.

«Loomulikult saavad riiki endiselt naasta kõik Eestimaa elanikud ning nende lähisugulased. Samuti tagame ka vajaliku kauba- ning toorainetranspordi, kui vedajatel puuduvad haiguse sümptomid,» täpsustas peaminister.

«Eestis on piisav toiduvaru, nii kaupluste ladudes kui riigi tagavarades. Seepärast pole põhjust muretseda toiduainete ja esmatarbekaupade puudujäägi pärast. Mõistlik on poes osta korraga jätkuvalt nii palju kui vaja.»

Loe veel: Suletakse avalikuks kasutamiseks mõeldud asutused

Eestisse pääsevad edaspidi vaid Eesti kodanikud ja Eesti elamisluba või elamisõigust omavad Eesti elanikud, sealhulgas nõndanimetatud halli passi omanikud. Samuti need välisriigi kodanikud ning need välismaalased, kelle pereliige elab Eestis.

Riiki pääseb rahvusvahelist kaubavedu (sealhulgas toidu- ja meditsiinikaupade vedu) teostav transport. Lisaks ka elutähtsat teenust osutavad inimesed, näiteks kütusetarnijad.

Eesti riiki tohivad transiitkoridorina läbida välismaalased, et jõuda oma koduriiki, juhul kui neil ei ole Covid-19 haigusnähte.

Piirikontrolli puhul kontrollitakse reisidokumente ja kontrollitakse haigusnähtude esinemist.

Piirikontroll taastatakse 17. märtsist 2020. a. Kabinetinõupidamisel toetati nõuet, et samast kuupäevast peavad kõik Eestisse sisenejad jääma kaheks nädalaks isolatsiooni. Riik hoiatab ka teistesse riikidesse reisimise eest, sest seal võib sattuda karantiini.

Riigist väljumise keeldu ei kehtestatud.

Riigipiiri ületamise ajutine piirang kehtib kuni selle piirangu muutmiseni ning selle vajalikkust hinnatakse hiljemalt iga kahe nädala järel.

Kui Eesti elanikel tekib reisilt koju pöördumisega probleeme, siis palutakse helistada konsulaarabi hädaabitelefonil +37253019999.

Eriolukord Eestis 2020

Comments 0

No comments found