Eesti ei nõua Soomest negatiivse testiga tulnutelt karantiini

Eesti riik ei nõua Lätist, Leedust ja Soomest negatiivse testiga tulnutelt karantiini

Vaata Soome Ilmateadet

Eesti teatas, et alates järgmisest nädalast Soomest, Lätist ja Leedust tulijad ei peaks eneseisolatsiooni jääma, kui nad saavad 48 tundi enne riiki saabumist negatiivse koroonatesti tulemuse.

VIDEO: 13-aastane poiss põgeneb Porschega politsei eest 200 km/h

"Valitsus langetas täna põhimõttelise otsuse. Me järgmisest nädalast teeks sellise põhimõtte, et isikud, kes Lätist ja Leedust tulevad, olgugi, et nad mehhaanilise karakteristika järgi peaksid olema karantiinis, aga lähtudes sellest, et meil on epidemioloogiline olukord sarnane ja meil on selge ülevaade tervisemeetmetest, siis me karantiini nendelt inimestelt ei nõua, vaid me nõuame seda, et nad oleksid 48 tunni jooksul enne Eestisse tulemist teinud ühe koroonaviiruse testi ja kui see on negatiivne on nad igati Eestisse oodatud," rääkis Reinsalu.

Sotsiaalminister Tanel Kiik (Keskerakond) täpsustas, et kui Eestist pärit inimene külastab Lätit või Leedut, siis Eestisse saabudes peaks ta tegema koroonatesti ning negatiivse tulemuse korral tal eneseisolatsiooni kohustust ei ole. Test on tasuta ja seda on võimali teha nii lennujaamas kui ka sadamas.

Kiik lisas veel, et kui inimene ei soovi testida, on tal võimalik jääda ka kaheks nädalaks karantiini.

Kiik rääkis, et kolmapäeval oli videokõne Balti terviseministritega ja ta arutas teemat eraldi ka Soome terviseministriga.

Kiik selgitas, et täiesti vaba liikumine ilma testi tegemise ja karantiini vajaduseta on tagatud, kui sihtriigi nakatumisnäitaja on alla 25 või 1,1 korrutatud Eesti keskmise nakatumisnäitajaga.

Reisimise täielikult vabaks laskmist Kiik ei toetanud. "Teatud usaldusmeetmed peavad olema paigas. Meie huvi on veenduda, et Eesti riiki sisenevad inimesed oleksid koroonaviiruse negatiivsed," lausus Kiik.

Reinsalu rääkis, et reedest peaks tulema ka Lätist ja Leedust otsused, millega Eestist sinna reisijatelt karantiini ei nõuta.

Neljapäevase info kohaselt on Eesti nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta viimase kahe nädala jooksul 39,88. Lätis on see ligi 60 ja Leedus üle 60.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!

COVID-19

Comments 0

No comments found