Ants Laaneots: Venemaaga liitumise eelnõu oli jumala õigesti tehtud

Venemaaga liitumise eelnõu esitanud Ants Laaneots ütles, et see oli provokatiivne ja ma arvan, et jumala õigesti tehtud!

EESTI UUDISED

Venemaaga liitumise eelnõu esitanud Ants Laaneots: see oli provokatiivne meie poolt ja ma arvan, et jumala õigesti tehtud!

VIDEO: Riina Sikkut näitab Riigikogu keskmist sõrme

Välisminister Urmas Reinsalu väljendab ühismeedias imestust kolme Reformierakondlase eelnõu kohta, mille kohaselt võiks viia Eestis läbi rahvahääletus Eesti kuulumise Venemaa koosseisu kohta. Üks eelnõu esitajatest, endine kaitseväe juhataja Ants Laaneots, ütleb, et ettepanek jumala õigesti tehtud.

Urmas Reinsalu pöördumine Riigikogu liikmete poole

“Me tegime lihtsalt pilaettepanekud. Neid on kuskil 3000-4000 kokku, et see EKRE jama maandada,” selgitab ta. Laaneots nimetab EKRE käitumist tsirkuseks, et nad praegusel ajal abielureferendumi teemat üritavad läbi suruda.

Reinsalu süüdistab Laaneotsa ning kahte teist tema erakonnakaaslast, Urmas Kruuset ja Jüri Jaansoni sellise ettepaneku tegemisega ametivande ja põhiseadusliku korra rikkumises. "Meie riiklus, meie vabariik ei saa lubada endale pretsedenti, et sellise ettepaneku isegi formaalne arutamine oleks mingisuguse formalistliku tõlgenduse järgi põhiseaduspärane. Kui arulage, mälutu või küüniline oma riigi suhtes saab olla sellist ettepanekut tehes?" pärib Reinsalu.

Laaneotsa aga Reinsalu süüdistused ei huvita. “See on tema asi. Ta võib rääkida, mis iganes. Mind ei koti üldse. Reinsalu on paras… mis temast ikka rääkida,” ütleb ta.

Laaneots rõhutab veelkord, et ettepanek panna rahvahääletusele Venemaaga liitumine, on pila, ning nad tegid selle teadmisega, et sellest nagunii midagi ei saa. “See oli meie muudatusettepanek referendumile, me tahtsime pila teha. Seal on vastus ainult jah või ei, ega meie seda ei tee, meie küsime.”

“See pidi referendumile minema, vaevalt, et EKRE ja koalitsioon seda läbi lasevad. Las nemad vastavad siis! Kas see Venemaa küsimus on nende jaoks jah või ei. See on täiesti provokatiivne meie poolt ja ma arvan, et jumala õigesti tehtud!” kiidab Laaneots ennast ja kolleege Reformierakonnast.

Ants Laaneots ei leia, et tema kui endise kaitseväe juhataja poolt on sellise ettepaneku tegemine siiski kohatu.

“Te tahate midagi kirjutada, te olete intriigide peal väljas, ma tean hästi. Küsimus on praegu selles, kuidas see rahvahääletuse küsimus esitatud on. Rõhutan veelkord, see on vastus referendumi küsimusele “Kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks. Vastata saab ainult jah või ei.”

Ants Laaneots

Ants Laaneots on Eesti erukindral. Ta oli alates 5. detsembrist 2006 kuni 5. detsembrini 2011 kaitseväe juhataja.

Teenistus NSV Liidu relvajõududes

Aastatel 1966–1970 õppis ta kaardiväe kõrgemas tankivägede koolis Harkivis, 1970–1978 teenis 48. tankidiviisis Ukraina NSV-s, kus ta oli tankirühma ülem, õpperoodu ülem ja tankipataljoni ülem.

Aastatel 1978–1981 õppis ta Malinovski-nimelises soomustankivägede akadeemias Moskvas staabitöö ja vägede juhtimise erialal ja omandas kõrgema sõjaväelise hariduse.

Aastatel 1981–1982 oli ta 155. motolaskurdiviisis Kasahhi NSV idaosas tankipolgu staabiülem, 1982–1987 oli ta 78. tankidiviisi staabiülem Kasahhi NSV-s (tankipolgu ülem, tankidiviisi staabiülem).

Aastatel 1987–1989 teenis ta Nõukogude Liidu sõjalise nõustajana Etioopias (jalaväediviisi ülema nõunik, armeekorpuse ülema nõunik).

Aastatel 1989–1991 oli ta Tartu ühendsõjakomissar. Pärast Eesti Kaitseväe taastamist asus seal tööle.

Oktoobrist 2014 on ta Reformierakonna liige. Ta kandideeris 2015. aasta Riigikogu valimistel ja sai 10. valimisringkonnas 5920 häält ning osutus XIII Riigikokku valituks isikumandaadiga.

Alates 12. detsembrist 2011 oli ta peaminister Andrus Ansipi nõunik riigikaitselistes ja julgeolekuküsimustes

Eesti uudised

Comments 0

No comments found