Andra Teede avaldus Eesti Kirjanike Liidule

Andra Teede ja Sass Henno ei ole rahul Eesti Kirjanike Liidus toimuvaga ja otsustasid sealt Peeter Helme tõttu lahkuda.

EESTI FACEBOOK

Õnne 13 stsenarist Andra Teede: ma ei taha kuuluda organisatsiooni, mille liikmete hulka kuulub inimene (Peeter Helme) kes otsib internetist vägistamiseks lapsi.

Avaldame Andra Teede Facebooki avalduse muutmata kujul:

Saatsin avalduse Eesti Kirjanike Liidule sooviga astuda sealt välja.

Ma sain liikmeks 18-aastaselt ja mäletan ikka veel seda nii hästi.

Oli sügis, ma olin Tartu Ülikooli rebane, oma rohelise seemisnahast mantliga, kohutavalt romantiline, luuletasin pidurdamatult, tulin just kirjanduse analüüsi seminarist, kui Karl-Martin Sinijärv helistas, et mind võeti vastu.

Istusin Suudlevate Tudengite äärele ja helistasin emale ja hakkasin muidugi nutma, sest selline tunne, et nüüd on mul üks suur elu ees.

14 aastat hiljem ongi kõik väga tore, ma kirjutan päevast päeva, ma kirjutan erinevaid asju, mul läheb täitsa kenasti ja veidral kombel ajab isegi Eesti Kirjanike Liit ikka veel nutma, aga nüüd hoopis teistel põhjustel.

Pärast tuliseid vaidlusi eelmisel nädalal otsustas siis eestseisus eile, et liidust ei visata välja süüdimõistetud pedofiili Peeter Helmet ja elu jätkub tavalises rütmis.

Tuli meilile nunnu jõulukontsert ja puha. Ainult et ma ei taha enam olla liige organisatsioonis, mis arvab, et kahe lauseline vabandus on piisav heastamaks fakti, et selle ridadesse kuulub inimene, kes jahib internetis vägistamiseks lapsi.

Ma tahtsin väga, et see olukord laheneks teisiti, aga ei lahenenud, ja kuni ühiskonna valgustatum kiht, selle kirjanikud, pisendavad raskeid kuritegusid ning süüdistavad ohvreid, ei muutu ka laiemalt mitte midagi.

Aga midagi peab muutuma.

Andra Teede

Comments 0

No comments found