Alates esmaspäevast suletakse Eestis kõik koolid

Eestis on juba 27 kinnitatud koroonaviiruse juhtu. Alates esmaspäevast on kõik koolid kinni

Koronaviiruse Uudised Facebookis

Alates esmaspäevast on kõik Eesti koolid suletud, otsustas valitsuse kriisikomisjon neljapäeval. Samuti kehtestatakse uuesti piirikontroll.

Haridusminister Mailis Reps kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et alates esmaspäevast on suletud kõik koolid, huvikoolid, kutsekoolid, ülikoolid. See tähendab, et õppetöö viiakse ümber kodu- ja kaugõppele.

VIDEO: Mis on Koronaviirus COVID-19

Repsi sõnul jäävad lasteaiad esialgu avatuks, kuid valitsus soovitab vanematel võimalusel lapsed koju jätta. Edasi vaadatakse lasteaedade lahti hoidmist juhtumipõhiselt.

Minister selgitas, et kriisikomisjoni otsus kehtib seni, kuni olukord normaliseerub, kusjuures iga kahe nädala tagant vaatab valitsus üle, kas seda on vaja jätkata või mitte.

Loe veel: Tallinki pöördumine Club One’i klientide poole

Repsi sõnul on põhimõtteliselt otsustatud, et suursündmusi piiratakse, koolid pannakse kinni, piiridel kehtestatakse uuesti kontroll. Vaidlus komisjonis käib juriidiliste nüansside ümber.

"Eriolukorda Eesti Vabariigis pole mitte kunagi kehtestatud ja see on eriline olukord. Lihtsalt tegelikkuses on küsimus põhiseaduse tõlgendamise ümber, aga ma julgen teile öelda - otsus on tehtud põhimõtteliselt juba ära," lisas minister.

Loe veel: Tartu pannakse lukku, koronaviirus hirmus suletakse kõik avalikud asutused

Reps rõhutas, et piire kinni ei panda, aga piiril peavad inimesed täitma ankeedi selle kohta, kust nad tulevad.

Reisilaevaliiklus jätkub, kuid ka sadamates küsitakse reisijailt dokumente ja seetõttu võivad seal protseduurid viibida.

Saaremaa osas jälgib terviseamet olukorda. Praamiliikluses tulevad Repsi kinnitusel ümberkorraldused.

Valitsus ei ole esialgu plaaninud kaubanduskeskuste sulgemist. Repsi hinnangul asuvad keskused aga ise oma tegevust korrigeerima. "Tõenäoliselt me paneme sinna suurematele kogunemistele ka piirangud peale," lisas ta.

Koronaviirus COVID-19

Comments 0

No comments found