Aivar Pau kuriteoavaldus EKRE vastu

Minu valulävi on ületatud. Ma kirjutan seda artiklit kui avalikku teadet kuriteost ja palun seda sellisena ka käsitada, kirjutab ajakirjanik Aivar Pau.

Jah, minu hinnangul pandi möödunud nädala esmaspäeval Tallinnas riigikogu esisel platsil toime vähemalt kolm kuritegu ja ma imestan, miks neist on reageeritud vaid kõige tühisemale ja igapäevasemale – provotseerijalt rööviti vägivalda kasutades päikeseprillid ja anti jalaga tagumikku.

Palju tõsisem, ohtlikum ja õõvastavam juhtus mõnikümmend minutit hiljem sealsamas. Siis leidis aset midagi, mis magati muu tsirkuse kõrval lihtsalt maha, aga mis muudab ühe demokraatlikul teel parlamenti pääsenud partei pigem möödunud sajandusse kõlbavaks kuritegelikuks organisatsiooniks.

Ma räägin äriühingust nimega EKRE ja selle juhtide kihutustööst tappa. Tappa oma poliitilisi oponente, tappa oma kaasmaalasi, oma riigijuhte. Haliseda avalikkus ees vaikiva ajastu ohust ja nimetada samal ajal kõiki teisitiarvajaid reeturiteks ning nimetada nende väljateenitud palgaks surma, täpsemalt poomise läbi.

«Ja me teame, mida alati reeturitega on tehtud!» Nii lõpetas oma kõne riigikogu eest äriühingu MTÜ Eesti Konservatiivne Rahvaerakond juhatuse liige Henn Põlluaas vaid veidi pärast seda, kui tema jüngrid europarlamendi saadiku kallal vägivallatsenud olid. Nooremad võib olla ei teagi seda stseeni kultusfilmist «Viimne reliikvia», neile olgu välja toodud veidi pikem väljavõte filmist:

Reffereeritud: Postimees

Comments 0

No comments found